blank

  

 blank

ULKOMAILLA 2008 JÄRJESTETTÄVÄT NÄYTTELYT

 

Ulkomaisia näyttely tuloksia kirjataan, jos näyttelyyn on osallistunut suomalainen chow chow ja joku ilmoittaa näyttelytulokset.

 

04.01.

Göteborg KV
Fin&Ltu Mva Ikäneidon Jumal Taru
AVO 1/1 CK PN2 SERT S MVA VA-CA

BaltJV-06 D&Est JMva LtuV-07 Est&Fin&Ltu&Rus Mva
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
AVO 2

Ferelith Hamilton, Englanti

05.01.

Göteborg KV SV-08
Fin&Ltu&S Mva Ikäneidon Jumal Taru
VAL 1/2 CK PN 4

BaltJV-06 D&Est JMva LtuV-07 Est&Fin&Ltu&Rus Mva
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
AVO 1/3 CK PU3 

Kurt Nilsson, Ruotsi

15.03. 

Vilna KV Liettuan Voittaja 2008
JV-06 Est JMva Est&Ltu&Lv&Fin&N&Blr&Balt Mva
Pyöreän Talon Arctic Night
VAL ERI 1 CAC N-WINNER CACIB LTUV-08

BaltJV-06 D&Est JMva LtuV-07 Est&Fin&Ltu&Rus Mva
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
VAL ERI 1 CAC CACIB N-WINNER LTUV-08

Windalas Wautsi-Wau
JUN ERI 1 JCAC LtuJV-08

LtuV-06 Fin&Ltu&Est&Kans Mva
Tatam Ilan Aurora
VAL ERI

Mona Selbach, Norja 

16.03. 

Riika KV Latvian Voittaja 2008
BaltJV-06 D&Est JMva LtuV-07 Est&Fin&Ltu&Rus Mva LtuV-08 Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
VAL 1/1 CK PU1 SERT Lv & Balt Mva CACIB LVV-08 VSP Uusi Kans Mva* vahvistusta vailla

JV-06 Est JMva Est&Ltu&Lv&Fin&N&Blr&Balt Mva LtuV-08
Pyöreän Talon Arctic Night
VAL 1/1 CK PN2 VARA-CACIB

Pawel Szemraj, Puola
 

16.03. 

Vilna KV Vilnius Cup
LtuV-06 Fin&Ltu&Est&Kans Mva
Tatam Ilan Aurora
VAL ERI 1 CAC CACIB N-Winner VILNIUS CUP -WINNER-08

LtuJV-08 Windalas Wautsi-Wau
JUN ERI 2

Collette Muldoon, Irlanti 

23.03. 

Tukholma KV Lilla Stockholm
Flameborough Melba
JUN 1/1 CK PN 1 SERT ROP RYP5

Fin&Est&S&Lv&N&Dk& Kans Mva V-03
Silkkitie Soturi
VET 1/1 CK PU 1 VSP ROP-VET

Fin&Est&S&Lv&Kans Mva BaltV-01
Bei-Wei Duohao
VET 1/1 CK

Marianne Baden, Tanska 

24.05. 

Österbybruk KR
BaltJV-06 D&Est JMva LtuV-07-08 Est&Fin&Ltu&Rus & Lv & Balt Mva LVV-08
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
AVO 1/1 CK PU1 SERT S MVA VSP

Annukka Paloheimo 

31.5.

Piteå KV
Fin Mva Chow-Magic Honeymoon Heart
AVO 1/1 CK PN 1 SERT CACIB S MVA VSP

Anita Lindroos, Ruotsi

31.05.

Tallinna V-08

 Deniz Kuzelj, Slovenia 

14.06. 

Ozolnieki INT
Fin&Est Mva EstJV07
Kuus'vuoren Gold Gasper Son
VAL 1/2 CK PU 3 SERT VA-CA LV MVA 

Fernando Madeira Rodrigues, Portugali

15.06. 

Ozolnieki INT
Fin&Est Mva EstJV07
Kuus'vuoren Gold Gasper Son
VAL 1/2 CK PU 3

Vija Klucniece, Latvia

28.06.

Pärnu KV
Yönhaltijain Dernyn Mörri
PEK 1 KP ROP-PENTU
Fin&Lv&Ltu Mva Flameborough Firedance 
AVO ERI AVK 1 PN 2 VACA
Fin&Ltu&S Mva Ikäneidon Jumal Taru
VAL ERI VAK 1 PN 1 SERT EST MVA CACIB ROP

Tanya Ahlman-Stockmari

28.06.

Bjerken KV
Kans&Fin&Dk&Est&Lv&N&S Mva V-03
Silkkitie Soturi
VET 1/1 CK PU 3 VSP-VET
Flameborough Melba
NUO 1/1 CK PN 3 VACA
Kans&Fin&Lv&Est&S Mva BaltW01
Bei-Wei Duohao
VET 1/1 CK ROP-VET

Peter Jensen, Tanska

29.06.

Pärnu RN
Yönhaltijain Dernyn Mörri
PEK 1 KP ROP-PENTU BIS2-PENTU

Fin&Lv&Ltu Mva Flameborough Firedance 
AVO EH AVK 1
Fin&Ltu&S Mva Ikäneidon Jumal Taru
VAL ERI VAK 1 PN 1 ROP

Gunnar Nyman, Tanska

06.07.

Tukholma WW-08

Urokset: Anatoli Zhuk, Valkovenäjä
Nartut + ROP: Ganami Kertes Agnes, Israel

06.09

Viipuri KR
Balt & Fin & Est & Lv & Ltu & N & Blr & Ukr Mva Est JMva JV-06 LtuV-08 Pyöreän Talon Arctic Night
VAL ERI 1 PN1 SERT RUS MVA ROP RYP 2

Elena Kuleshova, Venäjä, ryhmätuomari Irina Lvovna Shvets, Venäjä 

11.10.

Vilnius Autumn'2008 KV
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN EXC 2

Miroslav Zidar, Slovenia

12.10.

Vilnius Golden Cup'2008 KV
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN EXC 1 JUN-CAC

Zeljka Fon Zidar, Slovenia

18.10.

Valmiera KR (Latvia)
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI HP JUN-CAC PU 1 VSP
FIN&S&EST&LTU MVA
Ikäneidon Jumal Taru
ERI 1 CK PN 2 SERT LV&BALT MVA

Tamara Sarmont, Valko-Venäjä

19.10.2008 

Siauliai KR (Liettua)
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI 2
FIN&S&EST&LTU MVA
Ikäneidon Jumal Taru
 VAL ERI 1 SERT N-WINNER

Anna Jaskiewicz, Puola
 08.11. Herning PMV-08 Luís P. Teixeira, Portugali

 

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy