blank

  

 blank

Kotimaassa 2016 järjestettävät näyttelyt

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym..), Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on yhdistykselle toimitettu).

= Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia
Tuloksia voi ilmoittaa: webmaster.ccy(a)gmail.com
 

Aika

Näyttely 

Tuomari 

Viim.ilm./kuvia 

10.1.2016 

Kajaani KV 

Rainer Vuorinen 

16.1.2016 

Turku KV 

Hannu Talvi 


31.1.2016 

Parkano RN 

Paavo Mattila 

28.2.2016 

Tuusniemi RN 

Maija Mäkinen 

5.3.2016 

Joensuu RN 

Tuula Savolainen 

19.3.2016 

Jämijärvi RN 

Paavo Mattila 

20.3.2016 

Jyväskylä / Korpilahti RN 

Anneli Sutela

 

26.3.2016 

Lappeenranta KV 

Roberto Schill, Romania

2.4.2016 

Kemijärvi RN 

Tuula Savolainen

2.4.2016 

Lahti KV 

Arne Schwartz, Saksa

16.4.2016 

Vaasa KV  

Laurent Heinesche, Luxemburg

17.4.2016 

Polvijärvi RN 

Markku Kipinä 

24.4.2016 

Kouvola RN 

Paula Rekiranta

 

30.4.2016 

Kouvola RN 

Esa Ruotsalainen 

1.5.2016 

Tampere KV 

Anikó Juhász Istvánné, Unkari

5.5.2016 

Kangasniemi KR 

Marko Lepasaar, Viro

 

7.5.2016 

Posio RN 

Maija Mäkinen

8.5.2016 

Lahti RN 

Eeva Resko 

14.5.2016 

Mikkeli RN 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

14.5.2016 

Mynämäki KR 

Jasna Matejcic, Kroatia 

 

15.5.2016 

Seinäjoki RN 

Jetta Tschokkinen

15.5.2016 

Rauma KR 

Antoaneta Penkova, Bulgaria

ei choweja

21.5.2016 

Koski tl RN 

Pirjo Aaltonen

 

21.5.2016 

Oulainen RN 

Elina Haapaniemi

21.5.2016 

Helsinki KV 

Leif Ragnar Hjorth, Norja 

22.5.2016 

Hamina KV 

Paavo Mattila

28.5.2016 

Järvenpää KR

Wera Hübenthal, Norja 

28.5.2016 

Joensuu KV 

Anneli Pukkila

29.5.2016 

Iitti RN 

Leila Kärkäs 

29.5.2016 

Keuruu RN 

Pirjo Aaltonen

29.5.2016

Joensuu KR

Esa Ruotsalainen

4.6.2016 

Jämsä KR

Maija Mäkinen 

 

5.6.2016 

Jämsä / Himos RN 

Riitta Lahtovaara 

5.6.2016 

Kajaani RN 

Leni Finne 

5.6.2016 

Lahti RN 

Harry Tast 

 

11.6.2016 

Tammela KR

Saija Juutilainen

12.6.2016 

Alavus / Tuuri KR 

Paula Rekiranta

18.6.2016 

Kuopio RN 

Hilkka Salohalla

 

18.6.2016 

Rovaniemi KV 

Paul Stanton, Ruotsi

19.6.2016 

Sastamala RN 

Hilkka Salohalla 

19.6.2016 

Kotka KV 

Sanna Vakkilainen 

 

3.7.2016 

Rantasalmi KR 

Pirjo Aaltonen 

3.7.2016 

Raasepori Karjaa KR 

Perttu Ståhlberg 

 

9.7.2016 

Oulu KV 

Harri Lehkonen

10.7.2016 

Joutsa RN

Perttu Ståhlberg 

10.7.2016 

Kokkola KV 

Gerard Cox, Irlanti 

16.7.2016 

Mäntsälä KR

Maija Mäkinen

17.7.2016 

Orivesi KR

Riitta Lahtovaara 

 

23.7.2016 

Helsinki KR

Matti Tuominen

 

23.7.2016 

Kemi KV 

Vilmos Kardos, Unkari

31.7.2016 

Ristijärvi RN

Markku Mähönen 

31.7.2016 

Pori KV 

Pekka Teini

5.8.2016 

Kuopio KV 

Primoz Peer, Slovenia

 

6.8.2016 

Kittilä RN 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

6.8.2016 

Oulu RN 

Jelena Kruus, Viro

6.8.2016 

Kuopio KV 

Hans Van Den Berg, Hollanti 

 

7.8.2016 

Luumäki RN 

Sanna Vakkilainen

 

7.8.2016 

Kuopio KV 

Dimitris Antonopoulos, Ruotsi 

13.8.2016 

Lappeenranta RN 

Kirsi Honkanen

 

13.8.2016 

Oulu KV 

Dusko Piljevic, Serbia 

14.8.2016 

Raisio KR 

Hilkka Salohalla 

20.8.2016 

Kouvola KR 

Gergo Schogol, Georgia 

 

21.8.2016 

Ruovesi RN 

Tanya Ahlman-Stockmari 

ei choweja 

21.8.2016 

Heinola KR 

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa 

ei choweja 

28.8.2016 

Pyhäjoki / Yppäri RN 

Hannu Talvi

28.8.2016 

Helsinki KR 

Petr Rehanek, Tsekki

3.9.2016 

Riihimäki KV 

Karin Ögren, Ruotsi 

 

4.9.2016 

Helsinki RN 

Loreta Tamaseviciene, Liettua 

 

4.9.2016 

Joensuu RN 

Markku Kipinä 

 

4.9.2016 

Kihniö RN 

Maija Mäkinen

10.9.2016 

Humppila ENLY 

Esa Ruotsalainen 

11.9.2016 

Porvoo KR 

Rune Fagerström 

18.9.2016 

Hyvinkää RN 

Hanne Laine Jensen, Tanska

 

25.9.2016 

Eckerö KV 

Anca Giura, Romania 

 

1.10.2016 

Hämeenlinna RN 

Jelena Kruus, Viro 

 

22.10.2016 

Seinäjoki KV 

Elina Haapaniemi 

29.10.2016 

Lahti KV 

Johan Juslin

12.11.2016 

Jyväskylä KV 

Josie Foley, Irlanti

 

13.11.2016 

Jyväskylä KV 

Hilkka Salohalla

10.12.2016 

Helsinki KV 
Helsinki Winner 2016

Johan Andersson, Ruotsi

11.12.2016 

Helsinki KV 
Voittaja 2016

Michel Griol, Ranska

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy