blank

  

 blank

Kotimaassa 2010 JÄRJESTETTÄVÄT NÄYTTELYT

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym..), Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta!
Näyttelyn JÄLKEEN paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on yhdistykselle toimitettu).


 

PVM

Laatu

Paikka

Tuomari

Viim.ilm/kuvia

10.1.

KV

KAJAANI

Juha Putkonen

 

23.1.

KV

TURKU

Markku Mähönen

kuva

6.2.

RN

ENO

Paavo Mattila

kuvia

7.2.

RN

KEURUU

Anneli Sutela

kuvia

20.2.

RN

TUUSNIEMI

Hassi Assenmacher, DE

kuva

13.3.

RN

POLVIJÄRVI

Saija Juutilainen

 

20.3.

KV

TAMPERE

Bo Skalin

kuvia

27.3.

RN

KEMIJÄRVI 

 

ei choweja

28.3.

RN

KORPILAHTI

Leni Finne

kuva

4.4.

KR

LAPPEENRANTA

Dagmar Klein, RO

kuva

5.4.

RN

RUOVESI

Anneli Sutela

 

11.4.

RN

KIIHTELYSVAARA

Tuula Savolainen

ei chowia

17.4.

KV

VAASA

Harri Lehkonen

kuvia

24.4.

KV

LAHTI

Harry Tast

kuva

1.5.

RN

HOLLOLA

Leila Kärkäs

 

2.5.

RN

MOUHIJÄRVI

Harto Stockmari

kuvia

8.5.

RN

LIEKSA

Saija Juutilainen

 

8.5.

RN

PELLO

Harto Stockmari

 

9.5.

RN

PORI/AHLAINEN   

Dubravka Reicher, HR

kuvia

9.5.

RN

SALO

Maija Mäkinen

 

13.5.

KR

KANGASNIEMI

Jelena Kruus, EE

kuvia

15.5.

KR

RAUMA

Matti Tuominen

 

16.5.

KR

MYNÄMÄKI

Zsolt Lokodi, RO

kuvia

.5.

RN

TURENKI

Tapio Eerola

kuvia

22.5.

KV

HAMINA

Paula Heikkinen-Lehkonen

kuvia

22.5.

RN

OULAINEN

Rainer Vuorinen

kuvia

23.5.

KV

HELSINKI

Will de Vries-Hoogland, NL

kuva

29.5.

KR

JOENSUU

Pekka Teini

kuva

29.5.

RN

ROVANIEMI

Leila Kärkäs

kuva

30.5.

KV

JOENSUU

Ivan Dimitrov, BG

kuva

30.5.

KR

JÄRVENPÄÄ

Esko Nummijärvi

kuvia

5.6.

KR

JÄMSÄ

Saija Juutilainen

 

12.6.

KR

ORIVESI

Berri Beare, Irlanti

kuvia

13.6.

KR

TUURI

Pekka Teini

kuvia

19.6.

KV

ROVANIEMI

Eivind Mjaerum, Norja

 

20.6.

KV

KOTKA

Douglas Sidebottom, AU

kuvia

4.7.

KR

FORSSA

Juha Kares

kuvia

3.7.

KV

PORI

Hassi Assenmacher, DE

kuvia

10.7.

KV

OULU

Eeva Resko

kuvia

11.7.

KR

KARJAA

Chantal Mery, Ranska

kuvia

11.7.

KV

OULU

Tuula Pratt

kuvia

11.7.

RN

LEIVONMÄKI

Ritva Raita

kuvia

17.7.

KR

MÄNTSÄLÄ

Saija Juutilainen

kuvia

18.7.

KV

YLIVIESKA

Gunnar Nymann, Tanska

kuvia

24.7.

KR

HELSINKI

Elina Haapaniemi

kuvia

25.7.

KR

KEMI

Leila Kärkäs

 

31.7.

KR

RISTIINA

Esko Nummijärvi

kuva

31.7.

RN

ALAJÄRVI

Pekka Teini

kuvia

1.8.

ENLY

KIRKKONUMMI

Henning Schenk, Saksa

kuvia

1.8.

RN

SEINÄJOKI

Leila Kärkäs

kuvia

6.8.

KV

KUOPIO

Knut-Sigurd Wilberg, Norja

kuva

7.8.

KV

KUOPIO

Leila Kärkäs

kuvia

8.8.

KV

KUOPIO

Andrew Brace, GB

kuva

8.8.

RN

KIIKOINEN

Maret Kärdi, Viro

 

14.8.

KR

RAISIO

Marja Talvitie

kuvia

15.8.

RN

PIHTIPUDAS

Tuula Savolainen

 

21.8.

KR

KOUVOLA

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

22.8.

KR

HEINOLA

Vija Klucniece, Latvia

 

28.8.

KV

TERVAKOSKI

Gunnel Holm

 

28.8.

RN

KIHNIÖ

Harto Stockmari

kuva

28.8.

RN

YPPÄRI

Paavo Mattila

kuva

29.8.

RN

LUUMÄKI

Esko Nummijärvi

kuvia

5.9.

KR

HELSINKI

Peter L. Jensen, Tanska

kuvia

11.9.

RN

KÖYLIÖ

Per-Erik Wallin, Ruotsi

 

12.9.

KR

PORVOO

Giuliano Biasiolo, Italia

kuva

19.9.

RN

HYVINKÄÄ

Tanya Ahlman-Stockmari

kuva

25.9.

RN

KARKKILA

Soile Bister

 

26.9.

KV

ECKERÖ

Birgitta Svarstad, Ruotsi

kuva

23.10.

KV

SEINÄJOKI

Annette Bystrup, Tanska

kuvia

31.10.

KV

LAHTI

Hans Lehtinen

kuvia

14.11.

KV

JYVÄSKYLÄ

Anneli Sutela

kuvia

11.12.

KV

HELSINKI

Maija Mäkinen

kuvia

12.12.

KV

VOITTAJA 2010

Joyce O'Connor, Irlanti  

kuvia

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy