blank

  

 blank

Kotimaassa 2013 järjestettävät näyttelyt

 

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym..), Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on yhdistykselle toimitettu).

 

= Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia

 

Tuloksia voi ilmoittaa: webmaster.ccy(a)gmail.com

 

 

 

 

 


Aika

Näyttely

Tuomari

Viim.ilm./kuvia

13.1.2013

Kajaani KV

Ralf Campbel, Norja

20.1.2013

Turku KV 

Elina Haapaniemi

2.2.2013

Keuruu RN

Harto Stockmari

23.2.2013

Tuusniemi RN

Annette Bystrup, Tanska

9.3.2013

Juuka RN

Tuula Savolainen

23.3.2013

Jämijärvi RN

Markku Mähönen

31.3.2013

Korpilahti RN

Juha Putkonen

 

1.4.2013

Lappeenranta KR

Anca Giura, Romania

1.4.2013

Ruovesi RN

Harto Stockmari

7.4.2013

Liperi RN

Esa Ruotsalainen

 

13.4.2013

Vaasa KV

Freddie Klindrup, Tanska

20.4.2013

Outokumpu RN

Irina Poletaeva

21.4.2013

Laitila RN

Paavo Mattila

27.4.2013

Kiuruvesi RN

Esko Nummijärvi

 

27.4.2013

Pello RN

Markku Kipinä

 

27.4.2013

Lahti KV

Anneli Sutela

1.5.2013

Lahti RN

Eeva Resko

4.5.2013

Tampere KV

Birgitte Gothen, Tanska

5.5.2013

Ikaalinen ENLY

Tanya Ahlman Stockmari

5.5.2013

Kajaani RN

Irina Poletaeva

 

5.5.2013

Tohmajärvi RN

Jurate Butkiene, Liettua

ei choweja

11.5.2013

Hamina KV

Gunnar Nyman, Tanska

11.5.2013

Pöytyä RN

Maija Mäkinen

 

12.5.2013

Helsinki KV

Jean Western, Irlanti

18.5.2013

Mynämäki KR

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

19.5.2013

Rauma RN

Leila Kärkäs

 

19.5.2013

Jämsä KR

Zeljko Zilnik, Kroatia

 

19.5.2013

Lahti RN

Jose Tomas Delgado Cabezas Espanja

25.5.2013

Kuopio KV

Theo Leenen, Belgia

26.5.2013

Rauma KR

Otto Schimpf, Itävalta

8.6.2013

Orivesi KR

Pirjo Aaltonen

 

9.6.2013

Tuuri KR

Tuula Pratt
pennut: Leni Finne

 

9.6.2013

Kemi RN

Gunnel Holm

15.6.2013

Vaasa RN

Markku Mähönen

 

16.6.2013

Kotka KV

Igor Selimovic, Kroatia

23.6.2013

Rovaniemi KV

Ricky Gouws, Etelä-Afrikka

29.6.2013

Hämeenlinna KR

Esa Ruotsalainen

30.6.2013

Tuusula KR

Seymour Steven H, Australia

6.7.2013

Mikkeli KR

Esko Nummijärvi

7.7.2013

Karjaa KR

Kirsi Honkanen

13.7.2013

Oulu KV

Giura Anca, Romania

14.7.2013

Oulu KV

Tuula Savolainen

14.7.2013

Hyvinkää KR

Raisa Savander

20.7.2013

Tornio KV

Nilsson Kurt, Ruotsi

21.7.2013

Ylivieska KV

Markku Kipinä

27.7.2013

Pori KV

Juha Kares

28.7.2013

Helsinki KV

Kirsi Honkanen

3.8.2013

Turku KR

Esko Nummijärvi

 

3.8.2013

Isokyrö RN

Paavo Mattila

4.8.2013

Iisalmi KV

Birk Carsten, Tanska

10.8.2013

Joensuu KV

Janiki Steinbock, Israel

11.8.2013

Joensuu KV

Walsh John R, Irlanti

17.8.2013

Kouvola KR

Astrid Lundava, Viro

17.8.2013

Kajaani RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

18.8.2013

Pori RN

Jussi Liimatainen

18.8.2013

Heinola KR

Tapio Eerola

 

24.8.2013

Tervakoski KV

Gunnel Holm

24.8.2013

Ristiina RN

Esko Nummijärvi

 

25.8.2013

Luumäki RN

Markku Mähönen

 

31.8.2013

Mäntyharju KR

Maija Mäkinen

31.8.2013

Rovaniemi RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

8.9.2013

Vantaa KR

Leni Finne

15.9.2013

Porvoo KR

Zidy Munsterhielm-Ehnberg

22.9.2013

Hyvinkää RN

Maija Mäkinen

29.9.2013

Eckerö KV

Fredrik Nilsson, Ruotsi

 

5.10.2013

Hämeenlinna RN

Marjatta Pylvänäinen-Suorsa

 

20.10.2013

Seinäjoki KV

Anne Indergaard, Norja

26.10.2013

Lahti KV

Gerard Cox, Irlanti

16-17.11.2013

Jyväskylä KV

Sarah Burns, Irlanti

13.12.2013

Helsinki KV
Helsinki Winner 2013

Guido Schäfer, Saksa

14.12.2013

Helsnki KV
Pohjoismaiden voittaja 2013

Dagmar Klein, Romania

15.12.2013

Helsinki KV
Voittaja 2013

Harri Lehkonen

 
 = Kansainvälinen näyttely / CACIB show
KR= Kansallinen näyttely / CAC show
RN= Ryhmänäyttely / Group show/CAC

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy