blank

  

 blank

TULOKSIA ULKOMAILLA 2013 JÄRJESTETYISTÄ NÄYTTELYISTÄ

 

 

 

Ulkomaisia näyttelytuloksia kirjataan jos näyttelyyn on osallistunut suomalainen chow chow. Näyttelytulokset kirjataan siinä muodossa jotka on näyttelyssä saatu. Esimerkiksi siirtyviä cacibeja ei merkitä, ainoastaan koiran saama varacacib.
Tuloksia voi ilmoittaa: webmaster.ccy(a)gmail.com


 

Pvä

Näyttely & tulokset

Tuomari


13.10.2013

Liettua, Siauliai KR
 
C.I.B. & POHJ & FI & SE & NO & EE & UA & BY MVA
Shan-Aran Buergerite
VAL ERI VAK 1 PN 2 N-SERT LT & BALT MVA
 
C.I.B. & BALT & POHJ & FI & EE & LV & LT & NO & BY & UA & RU & SE & RO MVA
EE JMVA EE VETMVA JV-06 LTV-08
Pyöreän Talon Arctic Night
VET ERI VEK 1 ROP-VET VET-SERT PN 3
LT & BALT VETMVA
 


Olga Dolejšova, Czech Republic


 13.10.2013

Latvia, Valmiera KR
 
Flameborough Sanval Morfeus
AVO ERI AVK 1 SA PU 1 SERT ROP


Flameborough Sanval Morfeus
 


 Gabriela Ridarčikova, Slovakia


12.10.2013

Latvia, Valmiera KR
 
Flameborough Sanval Morfeus
AVO ERI AVK 1 SA PU 1 SERT VSP
 
C.I.B. & POHJ & FI & SE & NO & EE & UA & BY MVA
Shan-Aran Buergerite
VAL ERI VAK 1 SA PN 2 SERT
LV MVA
 
C.I.B. & BALT & POHJ & FI & EE & LV & LT & NO & BY & UA & RU & SE & RO MVA
EE JMVA EE VETMVA JV-06 LTV-08
Pyöreän Talon Arctic Night
VET ERI VEK 1 KP ROP-VET VET-SERT PN1 ROP
LV VETMVA
 

Pyöreän Talon Arctic Night


Flameborough Sanval Morfeus


Nebojsa Savičič, Serbia

5.10.2013

Norja, Harstad KV

Black Arri De Los Perros De Bigo
ERI 1 SA PU 1 SERT CACIB VSP

Flameborough Annebel
ERI 1 SA PN 3 VASERT


Black Arri De Los Perros De Bigo 


Flameborough Annebel
  


Kenneth Edh, Ruotsi

7.9.2013

Viro Tallinna KR

Zizhan Miron´s Only Brown Quinn
JUN ERI JUK 2
 
FI MVA Si Huang Ti Ull
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 SERT  ROP
EE MVA
 

Si Huang Ti Ull
 


Jan Coppens, Hollanti

18.8.2013

Ruotsi, Överkalix KR

Black Arri De Los Perros De Bigo
NUO ERI NUK 1 SA PU 1 SERT ROP

Flameborough Annebel
JUN ERI JUK 1 SA PN 1 SERT VSP

FI MVA Mustikmaa Bella
VAL ERI VAK 1 SA PN 4
 
 

Black Arri De Los Perros De Bigo
 

Flameborough Annebel
 

Mustikmaa Bella
 


Andersson Johnny, Ruotsi

18.8.2013

Viro, Tallinna KV

FI MVA Sealions Brilliant Lardoon
VAL ERI VAK 1 SA PU 2 SERT VARACA
EE MVA


Sealions Brilliant Lardoon
 


Audrone Babianskiene, Lithuania

17.8.2013

Tanska, Rönne KV

FI & SE & LV MVA SEV-12 LVV-13
Vermisan Estrella
AVO ERI AVK 1 SA PN 1 SERT DK & POHJ MVA CACIB ROP
 


Mona Selbach

9.6.2013

Latvia, Riika KV

FI & EE MVA HeW-12 TLNW-13
Freedom Fighter Lietuvos Liutas
VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP
 
FI MVA Hualing Maximus
VAL ERI2 SA PU2 SERT vara-CACIB
LV MVA


Hualing Maximus
 


Marie Petersen, Tanska

8.6.2013

Latvia, Riika KV
 
FI & EE MVA HeW-12 TLNW-13
Freedom Fighter Lietuvos Liutas
VAL ERI1 SA PU1 SERT CACIB ROP LV MVA & C.I.B*
 
FI MVA Hualing Maximus
VAL ERI2


Freedom Fighter Lietuvos Liutas
 
*vahvistamaton


Vija Klucniece, Latvia

1.6.2013

Viro, Tallinna KV Estonian Winner 2013

JV-12 BALT & EE & LT & LVJMVA
Honiland Bittersweet Black
JUN ERI 1 KP VSP-JUN EEJV-13 PU1 EEV-13 VSP

C.I.B POHJ & FI & SE & NO & EE & LV & LT & BALT & RU & BY & CY & RO & CY GR & MD & ME & EE JMVA BALTJV-09 HeW-11 EEJV-09 EEV-11 TLNW-12 BALTV-12
Triumfant's Dream Warrior
VAL EVA
 
Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
JUN ERI 1 KP JUN-SERT EE & LV & LT & BALT JMVA  EEJV-13 ROP-JUN PN 2

EE & LT & LV & BALT JMVA Good Mind's Queen Madelene
ERI 3
 
FI & EE & CY & MD & ME & SM & TR MVA LT & LV & EE JMVA BALT JMVA MD GR MVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12 Parmelia Dream Romance
VAL ERI 1 SA PN1 EEV-13 CACIB ROP RYP-3


Honiland Bittersweet Black
 

Parmelia Dream Romance
  

Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
 

Rotu:
Tomasz Borkowski, Poland

Ryhmä:
Markku Kipinä

21.4.2013

Liettua, Panevezys KR
 
Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
JUN ERI 1 JUN-SERT PN1 VSP


  


Jurate Butkiene, Liettua

21.4.2013

Latvia, Talsi KR

EE & LT JMVA Honiland Bittersweet Black
JUN ERI 1 KP JUN-SERT LV & BALT JMVA PU1 ROP
 
FI & EE & LV MVA Yönhaltijain Karadon Lahja
VAL ERI 1 SA PN 1 VSP
 


Kim Vigsö Nielsen, Tanska

20.4.2013

Latvia, Talsi KR 
 
EE & LT JMVA Honiland Bittersweet Black
JUN ERI 2 KP PU2
 
Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
JUN ERI 1 KP JUN-SERT ROP-JUN PN1 ROP RYP-5
 
FI & EE MVA Yönhaltijain Karadon Lahja
VAL ERI 1 SA PN2 SERT LV MVA
 
 

Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
 


rotu ja ryhmä:
Tiana Konrad, Serbia

13.4.2013

Viro, Tallinna KV Tallinnan Voittaja-13

FI MVA HEW-12 Freedom Fighter Lietuvos Liutas
VAL ERI1 PU1 SERT CACIB EE MVA Tallinn W'13 ROP

 


Jussi Liimatainen

31.3.2013

Latvia, Riika

FI MVA SEV-12 Vermisan Estrella
AVO ERI AVK1 SA PN1 SERT CACIB ROP LV MVA LVV-13

C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA DK MVA LV MVA NO MVA EE MVA LT MVA BALT MVA HeW-11 BALTV-10
Flameborough Melba
VAL ERI VAK 1 SA PN 2 VARACA
 


Maria Ceccarelli, Italia

23.3.2013

Viro, Narva

LT JMVA HeJW-12
Honiland Bittersweet Black
ERI1 SA JUN-SERT VSP-JUN PU2 EE JMVA
 

 
FI MVA Yönhaltijain Karadon Lahja
ERI1 SA PN2 SERT EE MVA
 

 


Gabriela Ridarcikova, Slovakia

3.3.2013

Viro, Harju KR

Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUNIORI PN 1 ROP RYP-1
 

Rotu:
Miroslaw Redlicky, Puola
 
Ryhmätuomari:
Katarzyna Fizdon, Puola
 

2.3.2013

Viro, Harju KR
 
Hymne á l'amour de Derny de Pere Gläss
JUN ERI 1 SA JUN-SERT ROP-JUNIORI PN 1 ROP RYP-1
 

Rotu:
Katarzyna Fizdon, Puola

Ryhmätuomari:
Miroslaw Redlicky, Puola
 

17.2.2013

Moldova KV

FI & EE & CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
EXC1 SERT CACIB VSP MD GR MVA


Turkki KR

FI & EE & CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
EXC1 SERT VSP
TR MVA

C.I.B POHJ & FI & SE & NO & EE & LV & LT & BALT & RU & BY & CY & RO & CY GR & MD & ME & EE JMVA BALTJV-09 HeW-11 EEJV-09 EEV-11 TLNW-12 BALTV-12
Triumfant's Dream Warrior
EXC1 SERT ROP 
TR MVA


San Marino KR

FI & EE & CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
EXC1 SERT VSP SanM MVA

C.I.B POHJ & FI & SE & NO & EE & LV & LT & BALT & RU & BY & CY & RO & CY GR & MD & ME & EE JMVA BALTJV-09 HeW-11 EEJV-09 EEV-11 TLNW-12 BALTV-12
Triumfant's Dream Warrior
EXC1 SERT ROP SanM MVA
 

Geraed Jipping, Hollanti
 
 
 
 
 
A. Cem Sutunc, Turkki
 
 
 
 
 

  
 
 
  
 
Kaplichnaya Svetlana, Moldova

16.2.2013

Moldova KV
 

FI & EE & CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
EXC1 SERT CACIB VSP MD MVA


Turkki KR

FI & EE & CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
EXC1 SERT VSP

C.I.B POHJ & FI & SE & NO & EE & LV & LT & BALT & RU & BY & CY & RO & CY GR & MD & ME & EE JMVA BALTJV-09 HeW-11 EEJV-09 EEV-11 TLNW-12 BALTV-12
Triumfant's Dream Warrior
EXC1 SERT ROP


San Marino KR

FI & EE & CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
EXC1 SERT VSP

C.I.B POHJ & FI & SE & NO & EE & LV & LT & BALT & RU & BY & CY & RO & CY GR & MD & ME & EE JMVA BALTJV-09 HeW-11 EEJV-09 EEV-11 TLNW-12 BALTV-12
Triumfant's Dream Warrior
EXC1 SERT ROP
 

Borys Aleksandrov, Ukraina
 
 
 
 
 
Bishir Tatyana, Moldova
 
 

  
 
 
 
 
 
 
 
Curcic Zoran, Serbia


9.2.2013

Viro, Tallinna KV "Tallinn Winter Cup 2013"

FI MVA Hualing Maximus
VAL ERI3 SA PU3

C.I.B POHJ & FI & SE & NO & EE & LV & LT & BALT & RU & BY & CY & RO & CY GR & MD & ME & EE JMVA BALTJV-09 HeW-11 EEJV-09 EEV-11 TLNW-12 BALTV-12
Triumfant's Dream Warrior
VAL ERI1 SA PU1 CACIB ROP WCUP 2013

SEV-12 Vermisan Estrella
NUO ERI2

CY & ME MVA LT & LV & EE & BALT JMVA TLNW-12 TLNJW-12 EEJV-12
Parmelia Dream Romance
AVO ERI1 SA PN1 SERT CACIB VSP EE & FI MVA WCUP 2013
 
 
Parikilpailu:
Triumfant's Dream Warrior ja Parmelia Dream Romance
1 KP
 


Michael Leonard, Irlanti

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy