blank

  

 blank

KOTIMAASSA 2008 JÄRJESTETTÄVÄT NÄYTTELYT

 

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on yhdistykselle toimitettu).

 

PVM   

PAIKKA           

TUOMARI

ILM. VIIMEISTÄÄN

05.01.

Kajaani KV

Philip Behan, Irlanti

 

26.01.

Turku KV

Martha Heine, Saksa

 

02.02.

Parkano RN

Leila Kärkäs

 

03.02.

Keuruu RN

Riitta Lahtovaara

 

23.02.

Tuusniemi RN

Marja Talvitie

 

01.03.

Juuka RN

Tuula Savolainen

 

15.03.

Tampere KV

Paul Scanlon, Irlanti

Kuvia 

24.03.

Lappeenranta KV

Leni Finne

Kuvia

24.03.

Ruovesi RN

Pekka Teini

Kuvia 

30.03.

Kokemäki RN

Paula Rekiranta

Kuvia 

30.03.

Korpilahti RN

Anneli Sutela

Kuvia 

05.04.

Polvijärvi RN

Leni Finne

 

19.04

Kiuruvesi RN

Maija Mäkinen

Kuva

20.04.

Jyväskylä KV

Steven Seymour, Australia

Kuvia 

26.04.

Lahti KV

Paavo Mattila

Kuvia

27.04.

Vaasa KV

Valeria Rodaro, Italia

Kuvia

01.05.

Hollola RN

Annukka Paloheimo

Kuvia 

04.05.

Viitasaari RN

Tuula Savolainen

 

10.05.

Mikkeli RN

Paula Rekiranta

Kuvia

10.05.

Turenki RN

Tanya Ahlman-Stockmari

Kuvia

11.05.

Rauma KR

Christian Stavarache, Romania

 

17.05.

Iitti RN

Elina Haapaniemi

Kuva

17.05.

Joensuu KR

Soile Bister

Kuva

18.05.

Joensuu KV

Maija Mäkinen

Kuvia

18.05.

Pori RN

Valentina Ivanishcheva, Venäjä

 

18.05.

Jämsä RN

Tuula Savolainen

 

24.05.

Oulainen RN

Tuula Pratt

Kuvia

24.05.

Sotkamo RN

Tuula Savolainen

 

24.05.

Helsinki KV

Anita Whitmarsh, Ruotsi

Kuvia

25.05.

Hamina KV

Vila Klucnience, Latvia

Kuvia lisätty 10.6.2008* 

25.05.

Panelia RN

Jelena Kruus, Viro

Kuvia 

07.06.

Pieksämäki KR

Paula Rekiranta

Kuvia

08.06.

Tuuri KR

Paavo Mattila

 

14.06.

Kotka KV

Soile Bister

 

15.06.

Forssa KV

Barbara Wood, USA

Kuvia lisätty 18.6.2008*

22.06.

Rovaniemi KV

Kurt Nilsson, Ruotsi

 

28.06.

Järvenpää KR

Garry Dryburg, Australia

Kuvia lisätty 19.7.*

29.06.

Mäntsälä KR

Maija Mäkinen

Kuvia lisätty 19.7.*

05.07.

Mikkeli KR

Esko Nummijärvi

 

12.07.

Oulu KV

Denis Kuzelj, Slovenia

Kuvia lisätty 17.7.   

13.07.

Oulu KR

Elina Haapaniemi

Kuvia lisätty 17.7.

13.07.

Leivonmäki RN

Pekka Teini 

Kuva lisätty 26.7.*

13.07.

Karjaa KR

Rainer Vuorinen

Kuvia lisätty*

19.07.

Ypäjä KR

Soile Bister

Kuva

20.07.

Ylivieska KV

Zsolt Lokodi, Romania

Kuva lisätty*

26.07.

Pori KV

Elzbieta Chwalibóg, Puola  ja Seamus Oates, Irlanti (pennut ja juniorit)

Kuvia lisätty 29.7.*

27.07.

Turku

Maija Mäkinen

Kuvia

01.08.

Kuopio KV

Gert Christensen, Tanska

 

02.08.

Kuopio KV

Leif-Herman Wilberg, Norja

 

03.08.

Kuopio KV

Eli-Marie Klepp, Norja

 

09.08.

Tornio KV

Paula Rekiranta

 

09.08.

Helsinki KR

Rose-Marie Emery, Ruotsi

Kuvia lisätty 18.8..*

10.08.

Saarijärvi KR

Leni Finne

 

16.08.

Kouvola KR

Anneli Sutela

Kuva lisätty 20.8.*

17.08.

Heinola KR

Tuula Maija Tammelin, Tanska

Kuvia

23.08.

Valkeakoski KR

Juha Putkonen

Kuvia

24.08.

Hämeenlinna KV

Sonia Bellan-Falletti, Italia

Kuvia lisätty 27.8..*

30.08.

Yppäri RN

Leni Finne

Kuvia lisätty 1.9.*

31.08.

Erikoisnäyttely Säkylä

Eunice ja Paul Westley, Iso-Britannia

Kuvia

06.09.

Helsinki KR

György Tesics, Unkari

Kuva

13.09.

Porvoo KR

Juha Putkonen

Kuvia

14.09.

Köyliö RN

Tanya Ahlman-Stockmari

Kuvia

20.09.

Hyvinkää RN

Ligita Zake, Latvia       

Kuvia

28.09.

Salo RN

Pekka Teini

Kuvia

28.09.

Eckerö KV

Matti Tuominen

 

25.10.

Seinäjoki KV

Birgitte Gothen, Tanska

Kuvia

23.11.

Jyväskylä KV

Tuula Pratt 

Kuvia

14.12.

Helsinki V-08 KV

Marianne Baden, Tanska

Kuvia* lisätty kasv.luokka 2.1.09

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy