blank

  

 blank

Kotimaassa 2019 järjestettävät näyttelyt 

 

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym...) Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuila! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääsen näyttelyn tuloksiin (mikäli tulokset on webmasterille ilmoitettu). 
Tuloksia ja kuvia voi lähettää osoitteeseen webmaster.ccy(a)gmail.com

 

 = Tulosten yhteydessä on julkaistu kuva/kuvia. 

Vuoden 2019 näyttelyt kartalla

  

Aika

Näyttely 

Tuomari 

Viim.ilm./kuvia 

13.1.2019

Kajaani KV 

Roberto Schill, Romania

 

19.1.2019 

Turku KV  

Geoff Corish, Iso-Britannia 

19.1.2019 

Ilomantsi RN 

Mari Lackman 

 

2.2.2019 

Parkano RN 

Juha Putkonen 

10.2.2019 

Huittinen RN 

Irina Poletaeva

 

2.3.2019 

Joensuu KV  

Saija Juutilainen
 

 

2.3.2019 

Pello RN 

Irina Poletaeva 

 

3.3.2019 

Joensuu NORD 

Iren Naarits, Viro 

 

3.3.2019 

Pello RN 

Harry Tast

 

17.3.2019 

Jyväskylä RN 

Reino Korpela
varalla Juha Putkonen 

25.2.2019 

23.3.2019 

Turku KV  

Sanna Vakkilainen 

21.2.2019
28.2.2019

30.3.2019 

Lahti KV   

Anita Foley-Duggan, Irlanti
varalla Paula Heikkinen-Lehtonen

28.2.2019
3.3.2019

13.4.2019 

Vaasa KV   

Anneli Pukkila
varalla Geoge Schogol, Georgia 

11.2.2019
11.3.2019
18.3.2019

14.4.2019 

Kitee RN 

Reino Korpela 

10.3.2019
17.3.2019

20.-21.4.2019 

Imatra NORD  

Harri Lehkonen
varalla Rade Vesic, Serbia 

18.3.2019
25.3.2019

20.4.2019 

Harjavalta RN 

Paavo Mattila 

12.3.2019
19.3.2019 

27.4.2019 

Laitila RN 

Anneli Pukkila

29.3.2019

27.4.2019 

Ruovesi RN 

Tuula Savolainen
varalla Juha Putkonen 

5.4.2019
10.4.2019

28.4.2019 

Kiuruvesi RN

Irina Poletaeva
varalla Maija Mäkinen 

31.3.2019 

28.4.2019 

Kouvola RN 

Perttu Ståhlberg
varalla Tanya Ahlman-Stockmari 

2.4.2019 

1.5.2019 

Lahti RN 

Kirsi Honkanen
varalla Saija Juutilainen

4.4.2019
7.4.2019

4.5.2019 

Tampere NORD   

Saija Juutilainen
varalla Gunnar Nyman, Tanska

28.2.2019
1.4.2019
7.4.2019

4.5.2019 

Lapua RN 

Perttu Ståhlberg
varalla Irina Poletaeva

17.4.2019

4.5.2019 

Pöytyä RN 

Kirsi Honkanen 

10.4.2019

5.5.2019

Tampere KV  

Karin Sjöholm Östlund, Ruotsi
varalla Pirjo Aaltonen 

28.2.2019
1.4.2019
7.4.2019

5.5.2019 

Raahe RN 

Kirsi Honkanen
varalla Leni Finne

15.4.2019

11.5.2019 

Helsinki KV  

Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa 

17.3.2019
7.4.2019
14.4.2019

11.5.2019 

Jämsä RN 

Esa Ruotsalainen
varalla Paula Heikkinen-Lehkonen 

15.4.2019
23.4.2019

11.5.2019 

Oulainen RN 

Tuire Okkola 

31.3.2019
14.4.2019
18.4.2019 

12.5.2019 

Iisalmi NORD  

Eva Liljekvist Borg, Ruotsi

11.3.2019
12.4.2019

18.5.2019 

Mynämäki KR 

Marit Sunde, Norja

17.3.2019
14.4.2019
21.4.2019

18.5.2019 

Lestijärvi RN 

Hannu Talvi
varalla Reino Korpela 

15.4.2019
23.4.2019

18.5.2019 

Pietarsaari RN 

Kurt Nilsson 

22.4.2019
25.4.2019

18.5.2019 

Rautjärvi RN

Maija Mäkinen
varalla Paula Heikkinen-Lehkonen 

23.4.2019
30.4.2019

18.5.2019 

Taivalkoski RN 

Marja Talvitie 

23.3.2019
22.4.2019

19.5.2019 

Rauma KR

Markku Kipinä
varalla Gabriela Ridarcikova, Slovakia

10.3.2019
9.4.2019
14.4.2019

19.5.2019 

Seinäjoki RN 

Kirsi Honkanen

16.4.2019
26.4.2019

19.5.2019 

Sipoo RN 

Jetta Tschokkinen 

19.4.2019

25.5.2019 

Hamina NORD  

Pirjo Aaltonen
varalla Thomas Rohlin, Tanska 

31.3.2019
28.4.2019
2.5.2019

25.5.2019 

Eura RN 

Esa Ruotsalainen
varalla Irina Poletaeva 

30.4.2019

25.5.2019 

Sodankylä RN 

Markku Kipinä
varalla Saija Juutilainen 

30.4.2019

26.5.2019 

Keuruu RN 

Kirsi Honkanen
varalla Hannu Talvi

15.4.2019
30.4.2019
10.5.2019

26.5.2019 

Sodankylä RN 

Saija Juutilainen 

30.4.2019

30.5.2019 

Kangasniemi KR 

Perttu Sthålberg
varalla Harto Stockmari 

31.3.2019
28.4.2019
5.5.2019

8.6.2019 

Imatra RN 

Goran Gladic, Serbia
varalla Leni Finne 

10.5.2019
19.5.2019

8.6.2019 

Kuusamo RN 

Hilkka Salohalla
varalla Markku Kipinä 

13.5.2019

9.6.2019 

Alavus KR 

Tuula-Maija Tammelin, Tanska
varalla Tuula Savolainen

24.4.2019
8.5.2019
13.5.2019

9.6.2019 

Rovaniemi KV  

Per-Harald Nymark, Norja

ilm. myöh.

15.6.2019 

Jämsä KR 

Paula Rekiranta 

24.4.2019
14.5.2019
26.5.2019

15.6.2019 

Heinävesi RN 

Mari Lackman
varalla Saija Juutilainen

24.5.2019

30.6.2019 

Raasepori KR 

Irina Poletaeva

30.4.2019
27.5.2019
3.6.2019

6.7.2019 

Orivesi KR 

Hilkka Salohalla
varalla Goran Gladic

4.6.2019
11.6.2019

6.7.2019 

Tuusniemi RN 

Jurate Butkiene, Liettua 

3.6.2019
10.6.2019

7.7.2019 

Tuusula NORD  

Birte Scheel, Tanska 
varalla Irina Poletaeva

16.5.2019
3.6.2019
12.6.2019

13.7.2019 

Mikkeli KR 

 

 

13.7.2019 

Oulu NORD  

Arvid Göransson, Ruotsi 

16.5.2019
10.6.2019
17.6.2019

14.7.2019 

Oulu KV  

Jasna Matejcic, Kroatia 

16.5.2019
10.6.2019
17.6.2019

21.7.2019 

Hyvinkää KR 

Hans Almgren, Ruotsi
varalla Marja Talvitie

17.5.2019
14.6.2019
24.6.2019

20.7.2019 

Kemi KR 

Jari Partanen, Norja 

19.6.2019

21.7.2019 

Kalajoki KV  

Csilla Juhász, Unkari
varalla Stavros Argyrou, Kypros

20.5.2019
17.6.2019
24.6.2019

27.7.2019 

Pori ENLY 

Juha Kares 

8.5.2019
19.6.2019
8.7.2019

27.7.2019 

Espoo KR 

Marianne Holmli, Norja
varalla Pirjo Aaltonen 

26.6.2019
4.7.2019

27.7.2019 

Äänekoski RN 

 

 

28.7.2019 

Pori KV  

David Allan, Espanja
Tanya Ahlman-Stockmari
 

23.5.2019
20.6.2019
27.6.2019

28.7.2019 

Suonenjoki RN

Esa Ruotsalainen

ilm. myöh. 

3.8.2019 

Kuopio KV  

Rony Doedijns, Alankomaat

23.6.2019
8.7.2019

3.8.2019 

Ii RN 

 

 

4.8.2019 

Maalahti RN 

 

 

10.8.2019 

Turku KR 

 

 

11.8.2019 

Kotka KV  

Siret Lepasaar, Viro 
varalla Tuire Okkola

15.7.2019
22.7.2019
28.7.2019

11.8.2019 

Mäntsälä RN 


 

17.8.2019 

Kouvola KR 

 

 

17.8.2019 

Kajaani RN 

 

 

17.8.2019 

Rovaniemi RN 

 

 

18.8.2019 

Heinola KR 

 

 

24.8.2019 

Pöytyä RN 

Kari Granaas Hansen, Norja
Pedro Sanches Delerue, Portugali 

24.6.2019
24.7.2019
1.8.2019

31.8.2019 

Riihimäki NORD  

Stefan Sinko, Slovenia
varalla Arne Foss, Norja

8.7.2019
22.7.2019
30.7.2019

31.8.2019 

Lappeenranta RN 

 

 

1.9.2019 

Riihimäki KV  

Jetta Tschokkinen
varalla Carsten Birk, Tanska

8.7.2019
22.7.2019
30.7.2019

7.8.2019 

Vantaa NORD  


 

7.9.2019 

Kihniö RN 

 

 

14.9.2019 

Porvoo KR 

 

 

22.9.2019 

Hyvinkää RN 

 

 

28.-29.9.2019 

Eckerö KV  


 

5.10.2019 

Hämeenlinna RN 

 

 

6.10.2019 

Hämeenlinna RN 

 

 

26.-27.10.2019

Seinäjoki KV  

 

 

9.11.2019 

Jyväskylä NORD  


 

10.11.2019 

Jyväskylä KV   

 

 

7.12.2019 

Helsinki NORD   


 

8.12.2019 

Helsinki KV  

 

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy