blank

  

 blank

ULKOMAILLA 2009 JÄRJESTETTÄVÄT NÄYTTELYT

 

Ulkomaisia näyttely tuloksia kirjataan, jos näyttelyyn on osallistunut suomalainen chow chow ja joku ilmoittaa näyttelytulokset.

 

10.01.

Tartto KR
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI 1 JUN-SERT VSP-JUN PU-1 VSP

Hanne Laine Jensen, Tanska

15.02.

Tallinna KV

Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI 1 JUN-SERT ROP-JUN PU 3

Basstrick's Gucci
JUN EH 1


Kans&Fin&Est&N&S&Pohj Mva EUJV-97 KBHJV-97
Tuliketun Yönhal-I-Nalle
VET  ERI 1 ROP-VET EE VET MVA PN 1 VSP BIS 3 VET

Giuseppe Alessandra, Italia

07.03.

Minsk KV
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI 1 JUN SERT ROP JUN

Fin&S&Est&Lv&Ltu Mva
Ikäneidon Jumal Taru
AVO ERI 1 SERT BY CH VARACA

Olga Doleshova, Tsekki

08.03.

Minsk KV
Yönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI 1 JUN SERT BY&BALT&EE&LT&LV J CH ROP JUN ROP

Fin&S&Est&Lv&Ltu Mva
Ikäneidon Jumal Taru
VAL ERI -

Leni Finne

14.03.

Liettua Vilna Liettuan voittaja 2009
FIN&LV&EE MVA EEJV-07
Kuus'vuoren Gold Gasper Son
EXCELLENT 1 LT CAC PU 3

Nikolay Sedykh, Venäjä

15.03.

Vilnius Cup 2009
FIN&LV&EE MVA EEJV-07
Kuus'vuoren Gold Gasper Son
EXCELLENT 2 RES-CACIB PU 2

Markku Mähönen

22.03.

Riika KV
By&Balt&Ee&Lt&Lv JMva 
Yönhaltijain Dernyn Mörri
NUO ERI 1 CQ PU 4

Boris Spoljaric, Kroatia 

23.05.

Österbybruk KV

FI MVA Kringelmyras Chyn-Chow
AVO 1/1 CK PU 4

FI MVA Flameborough Meliora
AVO 1/2 CK PN 5/R

Maria Dekaristou, Kreikka

24.05.

Enköping ENLY
FI MVA Kringelmyras Chyn Chow
AVO 1/2 CK


FI MVA Flameborough Meliora
AVO 1/1 CK PN 2 SERT SE MVA

Elaine Cannon, Englanti

06.06.

Minsk KV
FIN&LV&EST MVA ESTJV-07
Kuus'vuoren Gold Gasper Son
ERI 1 SERT BY MVA

Tallinna, Voittaja 2009
Basstrick's Gucci
ERI 1 VSP-Juniori Juniori-SERT PN 3 JW-09
 Partha Sekhar Chatternee, Intia




Geir Nordahl-Pedersen, Norja

07.06.

Minsk KV

FIN&LV&EST MVA ESTJV-07
Kuus'vuoren Gold Gasper Son
ERI 1 SERT BY MVA CACIB ROP

Olga Lashkova, Venäjä

13.06.

Vännäs KV

C.I.B & Balt & FI & EE & LV & LT & NO & BY & UA & RU MVA EE JMVA JV-06 LTV-08
Pyöreän Talon Arctic Night
AVO 1/1 CK PN1 SERT CACIB SE MVA
POHJ MVA ROP

Boo Lundström, Ruotsi

14.06.

Vännäs KR
C.I.B & Balt & FI & EE & LV & LT & NO & BY & UA & RU MVA EE JMVA JV-06 LTV-08
Pyöreän Talon Arctic Night
VAL 1/1 CK PN1 ROP

Maureen Hanley, Australia

28.06.

Jällivaara KV


Bidachows Inspire Smooth Irasy
SERT CACIB ROP

Nina Karlsdotter, Ruotsi

04.07.

Piteå KV
Bidachows Inspire Smooth Indigoblue
AVO 1/4


Fi Mva Flameborough Mateo
AVO 1/1 SA PU 1 SERT CACIB SE MVA ROP
Rantatuulen Öppö-Nalle
AVO 1/3
Bidachows Inspire Smooth Irasy
VAL 1/1 SA PU 2 VARACA


Fi Mva Parmelia Galatea
AVO 1/1 SA PN 2 VARACA SERT SE MVA

Tuula Maija Tammelin, Tanska

15.8.

Himmelstalund, Norrköping  KV
FI MVA Flameborough Melba
AVO 1/1 CK PN 1 SERT CACIB SE MVA ROP 

C.I.B & FIN & DK & EST & LV & NO & SE MVA V-03
Silkkitie Soturi
VET 1/1 CK PU 2 ROP-VET

Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi

16.8.

Rosvalla Nyköping KR
FI & SE MVA Flameborough Melba
VAL 1/2 CK PN 3

C.I.B & FIN & DK & EST & LV & NO & SE MVA V-03
Silkkitie Soturi
VET 1/1 CK PU 3 ROP-VET

Henrik Johansson, Ruotsi

22.8.

Tallinna INT "Baltic winner 2009"
FI CH Blackpearl
ERI 1, PU 1, SERT, EE MVA, CACIB, ROP, BALTIC WINNER 2009

Basstrick's Gucci
Excellent, CAC, R CACIB, BB-2

Cathy Delmar, Irlanti

23.8.

Tallinna "Chow Chow Speciality Show"
FI CH, EE CH, BaltW-09 Blackpearl
ERI 1, PU 1, VSP

Karin Weseslindtner, Itävalta

29.8.

Minsk KV "Belarussian Winner-09"
Shan-Aran Birmite
JUN ERI JUN-SERT BYJW-09

Theo Leenen, Belgia

30.8.

Minsk KV
Shan-Aran Birmite
JUN ERI JUN-SERT BY JMVA JUN-VSP

Olga Goncharuk, Ukraina

5.9.

Targu Mures Int
C.I.B & Balt & Pohj & FI & EE & LV & LT & NO & BY & UA & RU & SE Mva EE JMva JV-06 LTV-08
Pyöreän Talon Arctic Night
VAL ERI 1 PN 1 SERT CACIB RO MVA

Dr. Augustin Ionescu, Romania

6.9.

Targu Mures Int
C.I.B & Balt & Pohj & FI & EE & LV & LT & NO & BY & UA & RU & SE & RO Mva EE JMva JV-06 LTV-08
Pyöreän Talon Arctic Night

VAL ERI 1 PN 1 CACIB ROP

Tino Pehar, Kroatia

17.10.       

Rakvere KR
Shan-Aran Billitonite
JUN ERI JUK 1 JUN-SERT JUN-ROP PU1 ROP RYP-3



BY JMVA BY JV-09 Shan-Aran Birmite
JUN ERI JUK 1 JUN-SERT JUN-VSP PN1 VSP
EE JMVA


Theo Leenen, Belgia

17.10.   

Valmiera KR
Kantus Cunami
JUN ERI 1 JUN-SERT PU1 VSP

FI & SE MVA Parmelia Galatea
VAL ERI 1 CQ PN1 SERT LV MVA ROP

Jevgenijs Pudejevs, Venäjä

07.11.

Tarto KV
Amavita Goliaf
JUN EH

Charming Dream Sher
JUN ERI JUK 2

Happy Girl Lietuvos Liutas
JUN ERI JUK 1 JUN-SERT VSP-JUN

FI & SE & LV MVA Parmelia Galatea
VAL ERI VAK 2 PN 4

John Muldoon, Irlanti

08.11.      

Tarto KV
Amavita Goliaf
JUN H

Charming Dream Sher 
JUN H

Happy Girl Lietuvos Liutas
JUN EH JUK 1

FI & SE & LV MVA Parmelia Galatea
VAL ERI VAK 1 PN 1 SERT CACIB EE MVA VSP

Henrik Soeborg, Tanska

05.12.

Liepaja KR
Shan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 KP JUN-SERT PU1 ROP

BY & EE JMVA BYJV-09 Shan-Aran Birmite
JUN ERI 1 KP JUN-SERT PN1 VSP LV JMVA

Will de Vries-Hoogland, Hollanti

19.12.

Vilna KV, Vilnius Winter '09
Riihikallion Dippi
AVO EH

Pierluigi Buratti, Italia

20.12.

Vilna KV, Christmas Cub '09
Riihikallion Dippi
AVO EH

Eli-Marie Klepp, Norja

26.12.   

Pihkova KR
Shan-Aran Bediasite
JUN EH

BY & EE & LV JMVA Shan-Aran Birmite
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-ROP RU JMVA

Jekaterina Senašenko, Venäjä

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy