blank

  

 blank

ULKOMAILLA 2010 JÄRJESTETTÄVÄT NÄYTTELYT

 

Ulkomaisia näyttely tuloksia kirjataan, jos näyttelyyn on osallistunut suomalainen chow chow ja joku ilmoittaa näyttelytulokset.
Näyttelytulokset kirjataan siinä muodossa, jotka on näyttelystä saatu. Esim. siirtyviä cacibeja ei merkitä, ainoastaan koiran saama varacacib.

 

7.11.2010

Viro Tarto KV
Quaestor Tertius v.h Bossche Front
1 KP ROP-pentu


Parmelia Elämänihme
JUN ERI JUK 1 jun-SERT jun-ROP PN 1 VSP


Parmelia Grandezza
AVO ERI AVK 2 VARACA PN 3

Adrian Landarte, Uruguay

6.11.2010

Viro Tarto KV
Quaestor Tertius v.h Bossche Front
1 KP ROP-pentu



Parmelia Elämänihme
JUN ERI JUK 2 PN 2

Parmelia Grandezza
AVO ERI AVK 1 SERT CACIB PN 3

Primoz Peer, Slovenia

30.10.2010   

Latvia Riika KV Baltian Voittaja 2010
C.I.B & POHJ & FI & SE & NO & EE MVA
Flameborough Melba
VAL ERI 1 CQ PN 1 SERT LV MVA CACIB ROP BALTW-10

Rita Kadike-Skadina, Latvia

18.9.2010

Tanska Kööpenhaminan voittaja näyttely KV
C.I.B & POHJ & FI & SE & NO & EE MVA
Flameborough Melba
AVO 1/2 CK PN 3

Paula Rekiranta

05.09

Romania Targu Mures KV
Yönhaltijain Noidan Lemmenrohto
JUN ERI 1 JUN-SERT VSP-JUN

Rita Kadike-Skadina, Latvia

04.09.

Romania Targu Mures KV
Yönhaltijain Noidan Lemmenrohto
JUN ERI 1 JUN-SERT VSP-JUN

Peter Harsanyi, Unkari

04.09.

Romania Targu Mures KR
Yönhaltijain Noidan Lemmenrohto
JUN ERI 2

Jose Vidal, Portugali

22.08.

Viro Tallinna KV
C.I.B & POHJ & FI & SE & NO & EE MVA
Flameborough Melba
VAL ERI 1 PN 1 SERT CACIB ROP

Gerard Jipping, Holland

21.08.

Viro Tallinna KV
C.I.B & POHJ & FI & SE & NO MVA
Flameborough Melba
VAL ERI 1 PN 1 SERT CACIB EE MVA ROP

Blaz Kavcic, Slovenia

15.08.

Norja Oslo KV
C.I.B & POHJ & FI & SE & NO MVA
Flameborough Melba
VAL 1/1 CK PN 2 CACIB

Anne Indergaard, Norja

14.08.

Norja Oslo KV
C.I.B & FI & SE MVA Flameborough Melba
AVO 1/1 CK PN 1 SERT CACIB NO MVA POHJ MVA VSP

Liz-Beth Liljeqvist, Ruotsi

18.07.

Latvia Ogre KR
FI & LV & EE & BY MVA EEJV-07
Kuus'vuoren Gold Casper Son
VAL ERI 1 SA PU 3

EE JMVA Wanted Soul Beautiful Paris
JUN ERI 2 KP

Jose-Tomas Delgado, Espanja

17.07.

Viro Pärnu KV
FI & LV & EE & BY MVA EEJV-07
Kuus'vuoren Gold Casper Son
VAL ERI 1 PU 3

Wanted Soul Beautiful Paris
JUN ERI 1 JUN-SERT ROP-JUN

Ramune Kazlauskaite, Liettua

11.07.

Ruotsi Gällivare KV
FI MVA Chow-Magic Jenis Joplin
AVO 1/1 SA PN 1 SERT CACIB ROP SE MVA

Göran Bodegård, Ruotsi

27.06.

Tanska Vildbjerg Club Show
Yönhaltijain Noidan Lemmenrohto
pentuluokka very promising 1 best female puppy


FI & EE & LT MVA BALT & BY & EE & LT & LV JMVA V-09
Yönhaltijain Dernyn Mörri
AVO ERI 2 PU 4

Marianne Baden, Tanska

26.06.

Tanska Herning KV MV-10
Yönhaltijain Noidan Lemmenrohto
pentuluokka promising

FI & EE & LT MVA BALT & BY & EE & LT & LV JMVA V-09
Yönhaltijain Dernyn Mörri
AVO ERI 3


FI & SE & LV & EE MVA Parmelia Galatea
AVO ERI

Kresten Sheel, Tanska, pennut ja urokset

Igor Selimovic, Kroatia, nartut

13.06.

Latvia Ozolnieki KV
Shan-Aran Bediasite
NUO ERI 2

FI & EE MVA BALTV-09 Blackpearl
VAL ERI 2

FI & EE & LV MVA EUV-06 Yönhaltijain Ilkikuri
VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP

Garry Dryburgh, Australia

12.06.

Latvia Ozolnieki KV
Shan-Aran Bediasite
NUO ERI 2 SA PU 3 VARACA

FI & EE MVA BALTV-09 Blackpearl
VAL ERI 2 SA PU 4

FI & EE MVA EUV-06 Yönhaltijain Ilkikuri
VAL ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB LV MVA VSP

Augistin Ionescu, Romania

06.06.

Valko-Venäjä Minsk KV
FI & EE & SI & BY MVA JV-05 V-07 SIV-10
Kuus'vuoren Evans Black Lord 
VAL ERI 1 SERT PU 3

Wanted Soul Ocean Love Hannah
JUN ERI 1 JUN-SERT BY JMVA

Galina Poznjakova, Valko-Venäjä

05.06.

Valko-Venäjä Minsk KV
FI & EE & SI MVA JV-05 V-07 SIV-10
Kuus'vuoren Evans Black Lord
AVO ERI 1 SERT PU 3 BY MVA

Wanted Soul Ocean Love Hannah
JUN ERI 1 JUN-SERT

Maciej Kozber, Puola

 

05.06.

Viro Tallinna KV Viron Voittaja-10
Freedom Fighter Lietuvos Liutas
NUO EH

FI & SE & RU MVA PMV-09 Flameborough Mateo
VAL ERI VAK 1 PU 1 SERT CACIB EE MVA EEV-10 VSP


EEJV-09 Basstrick's Gucci
AVO EH

Annamaria Tarjan, Unkari

29.05.

Venäjä Viipuri KR
FI & SE MVA PMV-09 Flameborough Mateo
VAL ERI 1 PU 1 SERT ROP RYP 2 RU MVA

Tamara Sarmont, Valko-Venäjä

14.03.

Liettua KV Vilnius Cup 2010
FI & EE MVA BALT & BY & EE & LT & LV JMVA V-09
Yönhaltijain Dernyn Mörri
VAL ERI 1 PU 1 SERT CACIB ROP LT MVA

Leni Finne, Suomi

13.03.   

Liettua KV Voittaja-10
FI & EE MVA BALT & BY & EE & LT & LV JMVA V-09
Yönhaltijain Dernyn Mörri
VAL ERI 2

Zivile Povilaitiene, Liettua

06.03

Viro, Tallinna KR
Shan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-ROP PU 1 ROP
EE & LV JMVA

Ligita Zake, Latvia

21.02.

Liettua, Panevezys KR
Shan-Aran Billitonite
JUN EH

Shan-Aran Bixbite
AVO ERI 1 PU1 N-SERT

Jūratė Butkienė, Liettua

20.02

Latvia, Valmiera KR
Shan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 KP JUN-SERT JUN-VSP PU 2

Shan-Aran Bixbite
NUO ERI 2 SA PU 3

László Erdös, Unkari

14.02.

Viro, Tallinna KV
Shan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-VSP PU 4

FI & LV & EE & BY MVA EEJV-07
Kuus'vuoren Gold Casper Son
VAL ERI 2 PU 3

FI MVA BALT & EE & LV & LT JMVA V-09
Yönhaltijain Dernyn Mörri
VAL ERI 1 PU 1 SERT CACIB EE MVA ROP



Xin-Feng's Eki
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-ROP PN 1 VSP

Basstrick's Gucci
AVO ERI 1 PN 2 SERT CACIB

Miroslaw Redlicki, Puola

17.01. Slovenia,Tromostovje KV
Slovenian Winner-10

FI & EE & SI MVA JV-05 V-07
Kuus'vuoren Evans Black Lord
VAL ERI 1 SERT CACIB  SIV-10

FI & SE & LV & EE MVA Parmelia Galatea
VAL ERI 2 VARASERT

Heidi Kirschbichler. Itävalta

16.01.

Slovenia, Ljubljana KV
FI & EE MVA JV-05 V-07
Kuus'vuoren Evans Black Lord
VAL ERI 1 SERT CACIB SI MVA

FI & SE & LV & EE MVA Parmelia Galatea
VAL ERI 2 VARASERT VARA-CACIB

Hanne Laine Jensen, Tanska

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy