blank

  

 blank

TULOKSIA ULKOMAILLA 2018 JÄRJESTETYISTÄ NÄYTTELYISTÄ 

Ulkomaisia näyttelytuloksia kirjataan jos näyttelyyn on osallistunut suomalainen chow chow. Näyttelytulokset kirjataan siinä muodossa jotka on näyttelyssä saatu. Esimerkiksi siirtyviä cacibeja ei merkitä, ainoastaan koiran saama varacacib. 
Tuloksia voi ilmoittaa: webmaster.ccy(a)gmail.com

 

Päivä 

Näyttely & tulokset 

Tuomari 

 
 22.9.2018

Viro, Tallinna KV

Flameborough Ebony Ezmina 
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP EE MVA C.I.B*



Flameborough Ebony Ezmina

* Vahvistusta vailla

 
Tanya Ahlman-Stockmari 

 
19.8.2018 

Ruotsi, Överkalix KR

Mei Hung Laiwu Yi Yi
ERI 1 SA PU 1 SERT ROP SE MVA

Ulpukan Hilpeä Helmi
ERI 1 SA PN 2 SERT


VSP Mihjongs Zomba & ROP Mei Hung Laiwu Yi Yi
 

 
Rita Kadike Skadina, Latvia

 
18.8.2018 

Venäjä, Viipuri KR

1. näyttely

Long Feng Asterix
ROP-PENTU, BIS PUPPY 3
 
Flameborough Sanval Darbero
VAL ERI, VAK1 SA PU1 SERT ROP RU MVA

2. näyttely
Long Feng Asterix
ROP-PENTU

Flameborough Sanval Darbero
VAL ERI, VAK1 SA PU1 SERT ROP
  

 
 1.Näyttely Julia Lakatosh, Venäjä

2.Näyttely Marion ten Cate, Hollanti

 
5.8.2018 

Ruotsi, Svenstavik NORD

Long Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu BIS3-Pentu

Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 ROP SERT NORD-SERT SE MVA


Long Feng Mme Smidefix


Chowtastic's Warrior Princes Xena

 
Elin P Normannseth, Norja 

 
5.8.2018 

Liettua, Druskininkai KV 

Champion class:

Mei Hung Iling San
X1, LT CAC, CACIB, BOS LT MVA C.I.B *

* Vahvistusta vailla


Rodina Inessa, Venäjä 

 
4.8.2018 

Liettua, Druskininkai KV 

Champion class:
Ulpukan Aslak
X1, LT CAC, R.CACIB

Mei Hung Iling San
X2
 

 
Mariia Gvozdieva, Ukraina 

 
4.8.2018 

Norja, Fauske KV

Long Feng Mme Smidefix
PEK 1 KP ROP-PENTU RYP-4

Flameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP NO MVA POHJ MVA

Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 2 SA PN 2 VASERT VARACA


ROP Flameborough Ebony Ezmina
 

 
 Philip Behan, Irlanti

 
3.8.2018 

Liettua, Druskininkai KV

Champion class:

Ulpukan Aslak
X1, LT CAC, CACIB, BOS LT MVA

Mei Hung Iling San
X2,  R.CACIB,
 

 
Kupferber Zvi, Israel 

 
14.7.2018 

Ruotsi, Piteå KV 

Mei Hung Iling San
VAL ERI VAK 1 SA PU 2 VARACA

Ulpukan Aslak
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP

Song Shi Er Yi
JUN ERI JUK 1 SA PN 2 VASERT

Tuliketun Talventyttö Walona
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP SE MVA


VSP Ulpukan Aslak & ROP Tuliketun Talventyttö Walona

 
Saija Juutilainen 

 
30.6.2018 

Ruotsi, Gällivare NORD

Long Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu BIS4-Pentu

Ulpukan Aslak
VAL ERI VAK 2 SA PU 2 SERT VARA-NORD SERT SE MVA

Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 2


 
Marija Kavcic, Slovenia 

 
23.6.2018 

Venäjä, Viipuri KR

Long Feng Asterix
ROP-PENTU

Flameborough Sanval Darbero
AVO ERI AVK 2 SA PU 2 VASERT

Flameborough Emperor Azzyz
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 SERT ROP RU MVA


Venäjä, Viipuri KR

Long Feng Asterix
ROP-PENTU

Flameborough Sanval Darbero
AVO ERI AVK 2 SA PU 2 VASERT -> SERT -> RU MVA

Flameborough Emperor Azzyz
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 SERT ROP
  


1. näyttely 
Aleksandr Nikitin, Venäjä


2. näyttely
Marina Ostrovskaya, Venäjä

 
17.6.2018 

Norja, Tromssa KV

Long Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu RYP3-Pentu

Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL EH VAK 2

Tuliketun Talventyttö Walona
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP RYP-2 NO MVA 


Tuliketun Talventyttö Walona

 
Rotu:
 Ambjörn Lindqvist, Ruotsi 

Ryhmä:
Anne Indergaard, Norja

 
16.6.2018 

Norja, Tromssa KR

Long Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu RYP3-Pentu

Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 1
 

 
Christen Lang, Norja 

 
27.5.2018 

Ruotsi, Gimo NORD

Chowtastic's Warrior Princes Xena
AVO ERI AVK 1
 

 
Marianne Baden, Tanska 

 
26.5.2018 

Ruotsi, Eskilstuna Chow Chow Ringen Klubbmästerskap

Long Feng Mme Smidefix
PEK 3 KP

Chowtastic's Warrior Princes Xena
AVO EH AVK 4

 
 Mirko Lundén, Ruotsi

 
26.5.2018 

Ruotsi, Piteå KR

Flameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT ROP SE MVA


Flameborough Ebony Ezmina
 

 
Börje Espeland, Norja 

 
26.5.2018 

Liettua, Moletai

Forsure Hercule Poirot
JUN EXC CQ JCAC LT JCH
 

 
Agus Wardhana

 
25.5.2018 

Liettua Moletai RN

Forsure Hercule Poirot
JUN EXC CQ JCAC BIS JUN-3
 

 
Emilia Mudra 

 
18.3.2018 

Latvia, Riika KV

Nallelaakson Jörö
VAL ERI  VAK 2 
 

 
Ricky Lochs-Romans, Alankomaat  

 
17.3.2018 

Viro, Narva KV

Nallelaakson Jörö
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP *C.I.B
 
* Odottaa vahvistusta 

 
 
Hans Almgren, Ruotsi

18.2.2018 

Latvia, Valmiera

Black Kindom Becoming Queen
JUN 1 PP JCAC BOB
 

Željka fon Zidar Slovenia 

17.2.2018 

Latvia, Valmiera

Black Kindom Becoming Queen
JUN 1 PP JCAC BOB W
 

Lenka Frncova, Tšekki

 

 

© 2008  ChowChow ry - Trival Oy