Chow chow yhdistyksen ylimääräinen jäsenkokous kutsutaan koolle, koska yli kymmenesosa yhdistyksen jäsenistä on sitä vaatinut, jotta yhdistykselle saadaan mahdollisimman pian sääntöjen mukainen puheenjohtajisto ja toiminta voi jatkua häiriöttömästi (CCY:n säännöt, kohta 11 § ja Yhdistyslaki 20 §).
Tarve täydentää puheenjohtajistoa on syntynyt varapuheenjohtajan jouduttua vetäytymään tehtävästään terveydellisistä syistä.
Ylimääräinen jäsenkokous pidetään sunnuntaina 13.9. klo 13:00 alkaen ja siihen tulee ilmoittautua.
Jos koet mielenkiintoa hallitustyötä kohtaan, niin hallituksen jäsenet kertovat mielellään lisää! Yhteystiedot löydät yhdistyksen kotisivuilta.
Ilmoittautumiset ja mahdolliset valtakirjat sihteerille 7.9.2026 mennessä, katso tarkemmat ohjeet alla olevasta kokouskutsusta. Myös mahdolliset kysymykset voi osoittaa sihteerille: sihteeri.ccy(a)gmail.com
KOKOUSKUTSU (pdf)