CHOW CHOW YHDISTYS RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSKOKOUS
Aika: Sunnuntai 17.11.2024 klo 13.00
Paikka: etänä Google Meets/Teams
Ilmoittautuminen ennakkoon 3.11.2024 mennessä sähköpostilla osoitteeseen sihteeri.ccy(a)gmail.com
Luethan huolellisesti ilmoittautumisohjeet: Ilmoittautuminen on henkilökohtainen, eli vain 1 henkilö / sähköpostiosoite. Ilmoittautumisesta tulee käydä ilmi osallistuja (etu- ja sukunimi) sekä sähköpostiosoite johon osallistumislinkki lähetetään. Mahdolliset valtakirjat tulee myös toimittaa samaan osoitteeseen 3.11.2024 mennessä. Myöhästyneitä ilmoittautumisia ja valtakirjoja ei valitettavasti voida huomioida.
TERVETULOA KOKOUKSEEN!
CHOW CHOW YHDISTYS RY:N SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN SYYSKOKOUS, KOKOUSKUTSU JA ASIALISTA
Aika: 17.11.2024 kello 13.00
Paikka: Teams
Kokouskutsu ja asialista
1 § Kokouksen avaaminen
2 § Kokouksen sääntömääräisyyden ja laillisuuden toteaminen
Esitys: Kokous todetaan laillisesti koolle kutsutuksi ja päätösvaltaiseksi.
Päätös:
3 § Kokouksen puheenjohtajan ja sihteerin valitseminen
Esitys: Valitaan kokouksen puheenjohtaja ja sihteeri.
Päätös:
4 § Kahden (2) pöytäkirjantarkastajan ja kahden (2) ääntenlaskijan valitseminen
Esitys:
Päätös:
5 § Kokouksen esityslistan hyväksyminen
Esitys: Esitetään kokouksen esityslistan hyväksymistä.
Päätös:
6 § Hallituksen esittämän vuoden 2025 toimintasuunnitelman käsitteleminen ja hyväksyminen
Esitys: Puheenjohtaja esittää vuoden 2025 toimintasuunnitelman.
Päätös:
7 § Hallituksen esittämän vuoden 2025 tulo- ja menoarvioehdotuksen, käsitteleminen ja hyväksyminen sekä jäsenmaksujen sekä hallituksen jäsenten ja toimitsijoiden palkkioiden suuruudesta päättäminen
Esitys: Puheenjohtaja esittää vuoden 2025 tulo- ja menoarvioehdotuksen. Jäsenmaksujen esitetään pysyvän ennallaan, varsinainen jäsen 38,- / perheenjäsen 15,- / kasvattajan ilmoittama jäsen 18,- / kasvattajapalsta 20,-. Hallituksen jäsenten ja muiden toimitsijoiden palkkioiden esitetään pysyvän samana, hallituksen jäsenet 0,-/ jäsensihteeri 150,- / lehtitiimi 350,- / webmaster 350,- / rahastonhoitaja 0,-.
Päätös:
8 § Hallituksen varapuheenjohtajan valitseminen vuosille 2025-2026. Erovuorossa olevan Sami Huurresalon tilalle.
Esitys: Valitaan uusi varapuheenjohtaja vuosille 2025 ja 2026.
Päätös:
9 § Kahden (2) hallituksen varsinaisen jäsenen valitseminen erovuoroisten tilalle vuosille 2025-2027. Erovuorossa olevien Miita Peltolan ja Sanna Tuomisen tilalle.
Esitys: Valitaan kaksi (2) uutta hallituksen jäsentä vuosille 2025, 2026 ja 2027
Päätös:
10 § Kahden (2) toiminnantarkastajan ja kahden (2) varatoiminnantarkastajan valitseminen
Esitys: Valitaan kaksi (2) toiminnantarkastajaa ja kaksi (2) varatoiminnantarkastajaa vuodelle 2025.
Päätös:
11 § Alaosastojen jäädytetyt varat
Esitys: Esitetään lakkautettujen alaosastojen varojen jäädyttämistä vuodeksi eteenpäin.
Päätös:
12 § Muut asiat. Kokouskutsussa mainitsemattomista asioista voidaan keskustella, mutta näistä ei voida tehdä päätöstä.
13 § Kokouksen päättäminen
CCY Ry:n puolesta
Heidi Kaitainen, sihteeri
Lappeenrannassa 27.10.2024