Menu

Näyttelyt 2008

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
5.1.2008Kajaani KVPhilip Behan, Irlanti
26.1.2008Turku KVMartha Heine, Saksa
2.2.2008Parkano RNLeila Kärkäs
3.2.2008Keuruu RNRiitta Lahtovaara
23.2.2008Tuusniemi RNMarja Talvitie
1.3.2008Juuka RNTuula Savolainen
15.3.2008Tampere KVPaul Scanlon, Irlanti
24.3.2008Lappeenranta KVLeni Finne
24.3.2008Ruovesi RNPekka Teini
30.3.2008Kokemäki RNPaula Rekiranta
30.3.2008Korpilahti RNAnneli Sutela
5.4.2008Polvijärvi RNLeni Finne
19.4.2008Kiuruvesi RNMaija Mäkinen
20.4.2008Jyväskylä KVSteven Seymour, Australia
26.4.2008Lahti KVPaavo Mattila
27.4.2008Vaasa KVValeria Rodaro, Italia
1.5.2008Hollola RNAnnukka Paloheimo
4.5.2008Viitasaari RNTuula Savolainen
10.5.2008Mikkeli RNPaula Rekiranta
10.5.2008Turenki RNTanya Ahlman-Stockmari
11.5.2008Rauma KRChristian Stavarache, Romania
17.5.2008Iitti RNElina Haapaniemi
17.5.2008Joensuu KRSoile Bister
18.5.2008Joensuu KVMaija Mäkinen
18.5.2008Pori RNValentina Ivanishcheva, Venäjä
18.5.2008Jämsä RNTuula Savolainen
24.5.2008Oulainen RNTuula Pratt
24.5.2008Sotkamo RNTuula Savolainen
24.5.2008Helsinki KVAnita Whitmarsh, Ruotsi
25.5.2008Hamina KVVila Klucnience, Latvia
25.5.2008Panelia RNJelena Kruus, Viro
7.6.2008Pieksämäki KRPaula Rekiranta
8.6.2008Tuuri KRPaavo Mattila
14.6.2008Kotka KVSoile Bister
15.6.2008Forssa KVBarbara Wood, USA
22.6.2008Rovaniemi KVKurt Nilsson, Ruotsi
28.6.2008Järvenpää KRGarry Dryburg, Australia
29.6.2008Järvenpää KRMaija Mäkinen
5.7.2008Mikkeli KREsko Nummijärvi
12.7.2008Oulu KVDenis Kuzelj, Slovenia
13.7.2008Oulu KRElina Haapaniemi
13.7.2008Leivonmäki RNPekka Teini
13.7.2008Karjaa KRRainer Vuorinen
19.7.2008Ypäjä KRSoile Bister
20.7.2008Ylivieska KVZsolt Lokodi, Romania
26.7.2008Pori KVElzbieta Chwalibóg, Puola
Seamus Oates, Irlanti (pennut ja juniorit)
27.7.2008Turku KRMaija Mäkinen
1.8.2008Kuopio KVGert Christensen, Tanska
2.8.2008Kuopio KVLeif-Herman Wilberg, Norja
3.8.2008Kuopio KVEli-Marie Klepp, Norja
9.8.2008Tornio KVPaula Rekiranta
9.8.2008Helsinki KRRose-Marie Emery, Ruotsi
10.8.2008Saarijärvi KRLeni Finne
16.8.2008Kouvola KRAnneli Sutela
17.8.2008Heinola KRTuula Maija Tammelin, Tanska
23.8.2008Valkeakoski KRJuha Putkonen
24.8.2008Hämeenlinna KVSonia Bellan-Falletti, Italia
30.8.2008Yppäri RNLeni Finne
31.8.2008Säkylä ENLYEunice ja Paul Westley, Iso-Britannia
6.9.2008Helsinki KRGyörgy Tesics, Unkari
13.9.2008Porvoo KRJuha Putkonen
14.9.2008Köyliö RNTanya Ahlman-Stockmari
21.9.2008Hyvinkää RNLigita Zake, Latvia
28.9.2008Salo RNPekka Teini
28.9.2008Eckerö KVMatti Tuominen
25.10.2008Seinäjoki KVBirgitte Gothen, Tanska
23.11.2008Jyväskylä KVTuula Pratt
14.12.2008Helsinki KVMarianne Baden, Tanska

Näyttelytuloksia ulkomailta

AikaPaikkaTuomaritiedotTulokset
4.1.2008Göteborg KVFerelith Hamilton, EnglantiIkäneidon Jumal Taru
AVO 1/1 CK PN2 SERT S MVA VA-CA
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
AVO 2
5.1.2008Göteborg KV SV-08Kurt Nilsson, RuotsiIkäneidon Jumal Taru
VAL 1/2 CK PN 4
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
AVO 1/3 CK PU3
15.3.2008Vilna KV Liettuan Voittaja 2008Mona Selbach, NorjaPyöreän Talon Arctic Night
VAL ERI 1 CAC N-WINNER CACIB LTUV-08
Cang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
VAL ERI 1 CAC CACIB N-WINNER LTUV-08
Windalas Wautsi-Wau
JUN ERI 1 JCAC LtuJV-08
Tatam Ilan Aurora
VAL ERI
16.3.2008Riika KV Latvian Voittaja 2008Pawel Szemraj, PuolaCang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
VAL 1/1 CK PU1 SERT Lv & Balt Mva CACIB LVV-08 VSP CIB * vahvistusta vailla
Pyöreän Talon Arctic Night
VAL 1/1 CK PN2 VARA-CACIB
16.3.2008Vilna KV Vilnius CupCollette Muldoon, IrlantiTatam Ilan Aurora
VAL ERI 1 CAC CACIB N-Winner VILNIUS CUP -WINNER-08
Windalas Wautsi-Wau
JUN ERI 2
23.3.2008Tukholma KV Lilla StockholmMarianne Baden, TanskaFlameborough Melba
JUN 1/1 CK PN 1 SERT ROP RYP5
Silkkitie Soturi
VET 1/1 CK PU 1 VSP ROP-VET
Bei-Wei Duohao
VET 1/1 CK
24.5.2008Österbybruk KRAnnukka PaloheimoCang Yin Shi Nan Zung Tzung Le
AVO 1/1 CK PU1 SERT S MVA VSP
31.5.2008Piteå KVAnita Lindroos, RuotsiChow-Magic Honeymoon Heart
AVO 1/1 CK PN 1 SERT CACIB S MVA VSP
14.6.2008Ozolnieki INTFernando Madeira Rodrigues, PortugaliKuus'vuoren Gold Gasper Son
VAL 1/2 CK PU 3 SERT VA-CA LV MVA
15.6.2008Ozolnieki INTVija Klucniece, LatviaKuus'vuoren Gold Gasper Son
VAL 1/2 CK PU 3
28.6.2008Pärnu KVTanya Ahlman-StockmariYönhaltijain Dernyn Mörri
PEK 1 KP ROP-PENTU
Flameborough Firedance
AVO ERI AVK 1 PN 2 VACA
Ikäneidon Jumal Taru
VAL ERI VAK 1 PN 1 SERT EST MVA CACIB ROP
28.6.2008Bjerken KVPeter Jensen, TanskaSilkkitie Soturi
VET 1/1 CK PU 3 VSP-VET
Flameborough Melba
NUO 1/1 CK PN 3 VACA
Bei-Wei Duohao
VET 1/1 CK ROP-VET
29.6.2008Pärnu RNGunnar Nyman, TanskaYönhaltijain Dernyn Mörri
PEK 1 KP ROP-PENTU BIS2-PENTU
Flameborough Firedance
AVO EH AVK 1
Ikäneidon Jumal Taru
VAL ERI VAK 1 PN 1 ROP
6.9.2008Viipuri KRRotu: Elena Kuleshova, Venäjä
Ryhmä: Irina Lvovna Shvets, Venäjä
Pyöreän Talon Arctic Night
VAL ERI 1 PN1 SERT RUS MVA ROP RYP 2
11.10.2008Vilnius Autumn'2008 KVMiroslav Zidar, SloveniaYönhaltijain Dernyn Mörri
JUN EXC 2
12.10.2008Vilnius Golden Cup'2008 KVZeljka Fon Zidar, SloveniaYönhaltijain Dernyn Mörri
JUN EXC 1 JUN-CAC
18.10.2008Valmiera KR (Latvia)Tamara Sarmont, Valko-VenäjäYönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI HP JUN-CAC PU 1 VSP
Ikäneidon Jumal Taru
ERI 1 CK PN 2 SERT LV&BALT MVA
19.10.2008Siauliai KR (Liettua)Anna Jaskiewicz, PuolaYönhaltijain Dernyn Mörri
JUN ERI 2
Ikäneidon Jumal Taru
VAL ERI 1 SERT N-WINNER