Menu

Näyttelyt 2010

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
10.1.2010Kajaani KVJuha Putkonen
23.1.2010Turku KVMarkku Mähönen
6.2.2010Eno RNPaavo Mattila
7.2.2010Keuruu RNAnneli Sutela
20.2.2010Tuusniemi RNHassi Assenmacher, Saksa
13.3.2010Polvijärvi RNSaija Juutilainen
20.3.2010Tampere KVBo Skalin
27.3.2010Kemijärvi RNei choweja
28.3.2010Korpilahti RNLeni Finne
4.4.2010Lappeenrata KRDagmar Klein, Romania
5.4.2010Ruovesi RNAnneli Sutela
11.4.2010Kiihtelysvaara RNTuula Savolainenei choweja
17.4.2010Vaasa KVHarri Lehkonen
24.4.2010Lahti KVHarry Tast
1.5.2010Hollola RNLeila Kärkäs
2.5.2010Mouhijärvi RNHarto Stockmari
8.5.2010Lieksa RNSaija Juutilainen
8.5.2010Pello RNHarto Stockmari
9.5.2010Pori RNDubravka Reicher, Kroatia
9.5.2010Salo RNMaija Mäkinen
13.5.2010Kangasniemi KRJelena Kruus, Viro
15.5.2010Rauma KRMatti Tuominen
16.5.2010Mynämäki KRZsolt Lokodi, Romania
16.5.2010Turenki RNTapio Eerola
22.5.2010Hamina KVPaula Heikkinen-Lehkonen
22.5.2010Oulainen RNRainer Vuorinen
23.5.2010Helsinki KVWill de Vries-Hoogland, Alankomaat
29.5.2010Joensuu KRPekka Teini
29.5.2010Rovaniemi RNLeila Kärkäs
30.5.2010Joensuu KVIvan Dimitrov, Bulgaria
30.5.2010Järvenpää KREsko Nummijärvi
5.6.2010Jämsä KRSaija Juutilainen
12.6.2010Orivesi KRBerri Beare, Irlanti
13.6.2010Tuuri KRPekka Teini
19.6.2010Rovaniemi KVEivind Mjaerum, Norja
20.6.2010Kotka KVDouglas Sidebottom, Australia
3.7.2010Pori KVHassi Assenmacher, Saksa
4.7.2010Forssa KRJuha Kares
10.7.2010Oulu KVEeva Resko
11.7.2010Karjaa KRChantal Mery, Ranska
11.7.2010Oulu KVTuula Pratt
11.7.2010Leivonmäki RNRitva Raita
17.7.2010Mäntsälä KRSaija Juutilainen
18.7.2010Ylivieska KVGunnar Nymann, Tanska
24.7.2010Helsinki KRElina Haapaniemi
25.7.2010Kemi KRLeila Kärkäs
31.7.2010Ristiina KREsko Nummijärvi
31.7.2010Alajärvi RNPekka Teini
1.8.2010Kirkkonummi ENLYHenning Schenk, Saksa
1.8.2010Seinäjoki RNLeila Kärkäs
6.8.2010Kuopio KVKnut-Sigurd Wilberg, Norja
7.8.2010Kuopio KVLeila Kärkäs
8.8.2010Kuopio KVAndrew Brace, Iso-Britannia
8.8.2010Kiikoinen RNMaret Kärdi, Viro
14.8.2010Raisio KRMarja Talvitie
15.8.2010Pihtipudas RNTuula Savolainen
21.8.2010Kouvola KRMarjatta Pylvänäinen-Suorsa
22.8.2010Heinola KRVija Klucniece, Latvia
28.8.2010Tervakoski KVGunnel Holm
28.8.2010Kihniö RNHarto Stockmari
28.8.2010Yppäri RNPaavo Mattila
29.8.2010Luumäki RNEsko Nummijärvi
5.9.2010Helsinki KRPeter L. Jensen, Tanska
11.9.2010Köyliö RNPer-Erik Wallin, Ruotsi
12.9.2010Porvoo KRGiuliano Biasiolo, Italia
19.9.2010Hyvinkää RNTanya Ahlman-Stockmari
25.9.2010Karkkila RNSoile Bister
26.9.2010Eckerö KVBirgitta Svarstad, Ruotsi
23.10.2010Seinäjoki KVAnnette Bystrup, Tanska
31.10.2010Lahti KVHans Lehtinen
14.11.2010Jyväskylä KVAnneli Sutela
11.12.2010Helsinki KV
Helsinki Winner 2010
Maija Mäkinen
12.12.2010Helsinki KV
Voittaja 2010
Joyce O'Connor, Irlanti

Pentunäyttelyt

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
10.1.2010Helsinki PNJuha Palosaariei ilm. tuloksia
28.3.2010Helsinki PNUlla af Heurlin
13.52010Hollola PNSäde Hohteri
13.5.2010Loviisa PNTaina Nygård
15.5.2010Helsinki PNTeija Salmi-Aalto
15.5.2010Tampere PNReino Korpela
16.5.2010Riihimäki PNUnto Timonen
13.62010Vantaa PNTeija Salmi-Aalto
20.6.2010Helsinki PNRaisa Savanderei choweja
11.7.2010Riihimäki PNUlla af Heurlinei choweja
18.7.2010Helsinki PNJoachim Bartusch, Saksaei choweja
1.8.2010Mikkeli PNEsko Nummijärviei choweja
8.8.2010Hyvinkää PNMaija Mäkinenei choweja
15.8.2010Heinola PNTeija Salmi-Aaltoei choweja
15.8.2010Kajaani PNTuula Prattei choweja
18.9.2010Orivesi PNAnneli Sutelaei choweja
18.9.2010Turku PNKirsi Laamanenei choweja
2.10.2010Lohja PNJari Laaksoei choweja
24.10.2010Lahti PNEsa Ruotsalainen
7.11.2010Lohja PNKirsi Honkanenei choweja
27.11.2010Tampere PNPekka Kortekangasei choweja
28.11.2010Helsinki PNHarri Lehkonen

Näyttelytuloksia ulkomailta

AikaPaikkaTuomaritiedotTulokset
7.11.2010Viro Tarto KVAdrian Landarte, UruguayQuaestor Tertius v.h Bossche Front
1 KP ROP-pentu
Parmelia Elämänihme
JUN ERI JUK 1 jun-SERT jun-ROP PN 1 VSP
Parmelia Grandezza
AVO ERI AVK 2 VARACA PN 3
6.11.2010Viro Tarto KVPrimoz Peer, SloveniaQuaestor Tertius v.h Bossche Front
1 KP ROP-pentu
Parmelia Elämänihme
JUN ERI JUK 2 PN 2
Parmelia Grandezza
AVO ERI AVK 1 SERT CACIB PN 3
30.10.2010Latvia Riika KV Baltian Voittaja 2010Rita Kadike-Skadina, LatviaC.I.B & POHJ & FI & SE & NO & EE MVA
Flameborough Melba
VAL ERI 1 CQ PN 1 SERT LV MVA CACIB ROP BALTW-10
18.9.2010Tanska Kööpenhaminan voittaja näyttely KVPaula RekirantaC.I.B & POHJ & FI & SE & NO & EE MVA
Flameborough Melba
AVO 1/2 CK PN 3
5.9.2010Romania Targu Mures KVRita Kadike-Skadina, LatviaYönhaltijain Noidan Lemmenrohto
JUN ERI 1 JUN-SERT VSP-JUN
4.9.2010Romania Targu Mures KVPeter Harsanyi, UnkariYönhaltijain Noidan Lemmenrohto
JUN ERI 1 JUN-SERT VSP-JUN
4.9.2010Romania Targu Mures KRJose Vidal, PortugaliYönhaltijain Noidan Lemmenrohto
JUN ERI 2
22.8.2010Viro Tallinna KVGerard Jipping, HollandFlameborough Melba
VAL ERI 1 PN 1 SERT CACIB ROP
21.8.2010Viro Tallinna KVBlaz Kavcic, SloveniaFlameborough Melba
VAL ERI 1 PN 1 SERT CACIB EE MVA ROP
15.8.2010Norja Oslo KVAnne Indergaard, NorjaFlameborough Melba
VAL 1/1 CK PN 2 CACIB
14.8.2010Norja Oslo KVLiz-Beth Liljeqvist, RuotsiFlameborough Melba
AVO 1/1 CK PN 1 SERT CACIB NO MVA POHJ MVA VSP
18.7.2010Latvia Ogre KRJose-Tomas Delgado, EspanjaKuus'vuoren Gold Casper Son
VAL ERI 1 SA PU 3
Wanted Soul Beautiful Paris
JUN ERI 2 KP
17.7.2010Viro Pärnu KVRamune Kazlauskaite, LiettuaKuus'vuoren Gold Casper Son
VAL ERI 1 PU 3
Wanted Soul Beautiful Paris
JUN ERI 1 JUN-SERT ROP-JUN
11.7.2010Ruotsi Gällivare KVGöran Bodegård, RuotsiChow-Magic Jenis Joplin
AVO 1/1 SA PN 1 SERT CACIB ROP SE MVA
27.6.2010Tanska Vildbjerg Club ShowMarianne Baden, TanskaYönhaltijain Noidan Lemmenrohto
pentuluokka very promising 1 best female puppy
Yönhaltijain Dernyn Mörri
AVO ERI 2 PU 4
26.6.2010Tanska Herning KV MV-10Kresten Sheel, Tanska (pennut ja urokset)
Igor Selimovic, Kroatia (nartut)
Yönhaltijain Noidan Lemmenrohto
pentuluokka promising
Yönhaltijain Dernyn Mörri
AVO ERI 3
Parmelia Galatea
AVO ERI
13.6.2010Latvia Ozolnieki KVGarry Dryburgh, AustraliaShan-Aran Bediasite
NUO ERI 2
Blackpearl
VAL ERI 2
Yönhaltijain Ilkikuri
VAL ERI 1 SA PN 1 CACIB VSP
12.6.2010Latvia Ozolnieki KVAugistin Ionescu, RomaniaShan-Aran Bediasite
NUO ERI 2 SA PU 3 VARACA
Blackpearl
VAL ERI 2 SA PU 4
Yönhaltijain Ilkikuri
VAL ERI 1 SA PN 1 SERT CACIB LV MVA VSP
06.6.2010Valko-Venäjä Minsk KVGalina Poznjakova, Valko-VenäjäKuus'vuoren Evans Black Lord
VAL ERI 1 SERT PU 3
Wanted Soul Ocean Love Hannah
JUN ERI 1 JUN-SERT BY JMVA
05.6.2010Valko-Venäjä Minsk KVMaciej Kozber, PuolaKuus'vuoren Evans Black Lord
AVO ERI 1 SERT PU 3 BY MVA
Wanted Soul Ocean Love Hannah
JUN ERI 1 JUN-SERT
05.6.2010Viro Tallinna KV Viron Voittaja-10Annamaria Tarjan, UnkariFreedom Fighter Lietuvos Liutas
NUO EH
Flameborough Mateo
VAL ERI VAK 1 PU 1 SERT CACIB EE MVA EEV-10 VSP
Basstrick's Gucci
AVO EH
29.5.2010Venäjä Viipuri KRTamara Sarmont, Valko-VenäjäFlameborough Mateo
VAL ERI 1 PU 1 SERT ROP RYP 2 RU MVA
14.3.2010Liettua KV Vilnius Cup 2010Leni Finne, SuomiYönhaltijain Dernyn Mörri
VAL ERI 1 PU 1 SERT CACIB ROP LT MVA
13.3.2010Liettua KV Voittaja-10Zivile Povilaitiene, LiettuaYönhaltijain Dernyn Mörri
VAL ERI 2
06.32010Viro, Tallinna KRLigita Zake, LatviaShan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-ROP PU 1 ROP EE & LV JMVA
21.2.2010Liettua, Panevezys KRJūratė Butkienė, LiettuaShan-Aran Billitonite
JUN EH
Shan-Aran Bixbite
AVO ERI 1 PU1 N-SERT
20.22010Latvia, Valmiera KRLászló Erdös, UnkariShan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 KP JUN-SERT JUN-VSP PU 2
Shan-Aran Bixbite
NUO ERI 2 SA PU 3
14.2.2010Viro, Tallinna KVMiroslaw Redlicki, PuolaShan-Aran Billitonite
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-VSP PU 4
Kuus'vuoren Gold Casper Son
VAL ERI 2 PU 3
Yönhaltijain Dernyn Mörri
VAL ERI 1 PU 1 SERT CACIB EE MVA ROP
Xin-Feng's Eki
JUN ERI 1 JUN-SERT JUN-ROP PN 1 VSP
Basstrick's Gucci
AVO ERI 1 PN 2 SERT CACIB
17.1.2010Slovenia,Tromostovje KV
Slovenian Winner-10
Heidi Kirschbichler, ItävaltaKuus'vuoren Evans Black Lord
VAL ERI 1 SERT CACIB SIV-10
Parmelia Galatea
VAL ERI 2 VARASERT
16.1.2010Slovenia, Ljubljana KVHanne Laine Jensen, TanskaKuus'vuoren Evans Black Lord
VAL ERI 1 SERT CACIB SI MVA
Parmelia Galatea
VAL ERI 2 VARASERT VARA-CACIB