Menu

Näyttelyt 2018

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
14.1.2018Kajaani KVHannu Talvi
20.1.2018Turku KVJohan Andersson, Ruotsi
3.2.2018Parkano RNMarkku Kipinä
3.3.2018Juuka RNMari Lackman
17.3.2018Eno RNLeni Finne
17.3.2018Jämijärvi RNKarin Sjöholm Östlund, Ruotsi
18.3.2018Korpilahti RNPirjo Aaltonen
24.3.2018Lahti KVGeorge Schogol, Georgia
24.3.2018Kemijärvi RNElina Haapaniemi
1.4.2018Imatra KRMiodrag Vretenicic, Montenegro
2.4.2018Imatra KVChristian Jouanchicot, Ranska
14.4.2018Vaasa KVElina Haapaniemi
28.4.2018Ruovesi RNAstrid Lundava, Viro
29.4.2018Kouvola RNMaija Mäkinen
1.5.2018Lahti RNPerttu Ståhlberg
5.5.2018Kajaani RNJetta Tschokkinen
5.5.2018Parikkala RNKirsi Honkanen
5.5.2018Posio RNEsa Ruotsalainen
5.5.2018Tampere NORDBerri Baere, Irlanti
6.5.2018Polvijärvi RNHilkka Salohalla
6.5.2018Tampere KVPeter Harsanyi, Unkari
12.5.2018Järvenpää KRTino Pehar, Kroatia
12.5.2018Mikkeli RNEeva Resko
12.5.2018Oulu NORDMarjatta Pylvänäinen-Suorsa
12.5.2018Seinäjoki RNJuha Putkonen
13.5.2018Seinäjoki RNRiitta Lahtovaara
19.5.2018Oulainen RNHilkka Salohalla
19.5.2018Helsinki KVMatti Tuominen
19.5.2018Rovaniemi RNPerttu Ståhlberg
20.5.2018Taivalkoski RNTanya Ahlman-Stockmari
20.5.2018Maalahti RNMarkku Kipinä
20.5.2018Hamina NORDÅsa Fröding Andersson, Ruotsi
26.5.2018Vaasa RNPerttu Ståhlberg
26.5.2018Rauma KRMaija Mäkinen
26.5.2018Keuruu RNEsa Ruotsalainen
26.5.2018Joensuu KVHarto Stockmari
27.5.2018Joensuu KRElena Agafonova, Italia
9.6.2018Keitele RNRiitta Lahtovaara
9.6.2018Forssa KRIgor Selimovic, Kroatia
10.6.2018Tuuri KRMarjatta Pylvänäinen-Suorsa
16.6.2018Rovaniemi NORDTanya Ahlman-Stockmari
16.6.2018Salo KRBoris Baic, Slovenia
16.6.2018Reisjärvi RNEeva Resko
17.6.2018Karvia RNIrina Poletaeva
17.6.2018Kotka NORDTiina Taulos
30.6.2018Tuusniemi RNJo Schepers, Alankomaat
1.7.2018Karjaa KRTuire Okkola
7.7.2018Oulu KVHanne Laine Jensen, Tanska
7.7.2018Kokemäki RNTuula Savolainen
8.7.2018Joutsa RNJuha Putkonen
8.7.2018Juva KRJuta Haranen, Viro
14.7.2018Mäntsälä KRRiitta Lahtovaara
15.7.2018Laukaa KRElena Kuleshova, Venäjä
21.7.2018Pyhäjärvi ENLYKirsi Honkanen
21.7.2018Ylivieska KVNina Karlsdotter, Ruotsi
22.7.2018Kemi KVEsa Ruotsalainen
22.7.2018Helsinki KRGunilla Skallman, Ruotsi
28.7.2018Pori KVKari Järvinen
29.7.2018Mikkeli KVHarry Tast
3.8.2018Kuopio KRStefan Sinko, Slovenia
4.8.2018Kinnula RNJuha Putkonen
4.8.2018Kuopio NORDMarie Petersen, Tanska
4.8.2018Isokyrö RNHarry Tast
5.8.2018Luumäki RNJuta Haranen, Viro
5.8.2018Kuopio KVRafael Malo Alcrudo, Espanja
11.8.2018Raisio KRIshimaru Sei-Ichiro, Japani
11.8.2018Kuhmo RNTuula Pratt
11.8.2018Lappeenranta RNMari Lackman
18.8.2018Kouvola KRAmbjörn Lindqvist, Ruotsi
19.8.2018Heinola KREsa Ruotsalainen
26.8.2018Riihimäki NORDNina Lönner-Andersson, Ruotsi
1.9.2018Kihniö RNPaula Rekiranta
1.9.2018Helsinki KRPaavo Mattila
2.9.2018Ähtäri RNHannu Talvi
9.9.2018Porvoo KRRegina Blessing, Saksa
15.9.2018Joensuu RNPaula Rekiranta
23.9.2018Hyvinkää RNZidy Munsterhielm-Ehnberg
29.9.2018Eckerö KVFranco Gatti, Italia
27.10.2018Seinäjoki KVGabriela Veiga, Portugal
10.11.2018Jyväskylä NORDPekka Teini
11.11.2018Jyväskylä KVTapio Eerola
15.12.2018Helsinki NORD
Helsinki Winner 2018
Peter L Jensen, Tanska
16.12.2018Helsinki KV
Voittaja 2018
Mauro Mostura, Italia

Pentunäyttelyt

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
14.1.2018Helsinki PNGoran Gladic, Serbiaei choweja
17.2.2018Lahti PNMarja Talvitie
24.3.2018Jyväskylä PNTuula Savolainenei choweja
25.3.2018Jyväskylä PNHarto Stockmari
7.4.2018Kotka PNPerttu Ståhlbergei choweja
8.4.2018Kotka PNUnto Timonenei choweja
21.4.2018Helsinki PNMerja Ylhäinenei choweja
22.4.2018Helsinki PNPaula Rekirantaei choweja
27.5.2018Helsinki PNEeva Resko
21.7.2018Lahti PNSanna Vakkilainen
5.8.2018Loviisa PNEeva Resko
18.8.2018Tampere PNNina Jangerei choweja
19.8.2018Tampere PNEeva Reskoei choweja
25.8.2018Orimattila PNAnneli Pukkilaei choweja
1.9.2018Tampere PNRiitta Lahtovaaraei choweja
2.9.2018Tampere PNMaija Lehtonenei choweja
8.9.2018Siikajoki PNKatja Korhonenei choweja
9.9.2018Jämsä PNAuli Haapiainen-Liikanenei choweja
15.9.2018Helsinki PNMarianne Holmei choweja
16.9.2018Oulu PNAnna Lena Angeria, Ruotsi
21.10.2018Lahti PNMari Pajaskoskiei choweja
18.11.2018Lempäälä PNUnto Timonen
15.12.2018Helsinki PN
Helsinki Puppy Show 2018
Merja Ylhäinenei choweja
16.12.2018Helsinki PN
Voittaja Puppy Show 2018
Erja Nummiei choweja

Näyttelytuloksia ulkomailta

AikaPaikkaTuomaritiedotTulokset
22.9.2018Viro, Tallinna KVTanya Ahlman-StockmariFlameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB VSP EE MVA C.I.B* vahvistusta vailla
19.8.2018Ruotsi, Överkalix KRRita Kadike Skadina, LatviaMei Hung Laiwu Yi Yi
ERI 1 SA PU 1 SERT ROP SE MVA
Ulpukan Hilpeä Helmi
ERI 1 SA PN 2 SERT
18.8.2018Venäjä, Viipuri KR1.Näyttely: Julia Lakatosh, Venäjä
2.Näyttely: Marion ten Cate, Hollanti
1. näyttely
Long Feng Asterix
ROP-PENTU, BIS PUPPY 3
Flameborough Sanval Darbero
VAL ERI, VAK1 SA PU1 SERT ROP RU MVA
2. näyttely
Long Feng Asterix
ROP-PENTU
Flameborough Sanval Darbero
VAL ERI, VAK1 SA PU1 SERT ROP
5.8.2018Ruotsi, Svenstavik NORDElin P Normannseth, NorjaLong Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu BIS3-Pentu
Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 ROP SERT NORD-SERT SE MVA
5.8.2018Liettua, Druskininkai KVRodina Inessa, VenäjäMei Hung Iling San
X1, LT CAC, CACIB, BOS LT MVA C.I.B *
4.8.2018Liettua, Druskininkai KVMariia Gvozdieva, UkrainaUlpukan Aslak
X1, LT CAC, R.CACIB
Mei Hung Iling San
X2
4.8.2018Norja, Fauske KVPhilip Behan, IrlantiLong Feng Mme Smidefix
PEK 1 KP ROP-PENTU RYP-4
Flameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP NO MVA POHJ
MVA
Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 2 SA PN 2 VASERT VARACA
3.8.2018Liettua, Druskininkai KVKupferber Zvi, IsraelUlpukan Aslak
X1, LT CAC, CACIB, BOS LT MVA
Mei Hung Iling San
X2, R.CACIB,
14.7.2018Ruotsi, Piteå KVSaija JuutilainenMei Hung Iling San
VAL ERI VAK 1 SA PU 2 VARACA
Ulpukan Aslak
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB VSP
Song Shi Er Yi
JUN ERI JUK 1 SA PN 2 VASERT
Tuliketun Talventyttö Walona
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP SE MVA
30.6.2018Ruotsi, Gällivare NORDMarija Kavcic, SloveniaLong Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu BIS4-Pentu
Ulpukan Aslak
VAL ERI VAK 2 SA PU 2 SERT VARA-NORD SERT SE MVA
Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 2
23.6.2018Venäjä, Viipuri KR1. Näyttely: Aleksandr Nikitin, Venäjä
2. Näyttely: Marina Ostrovskaya, Venäjä
1. näyttely
Long Feng Asterix
ROP-PENTU
Flameborough Sanval Darbero
AVO ERI AVK 2 SA PU 2 VASERT
Flameborough Emperor Azzyz
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 SERT ROP RU MVA
2. näyttely
Long Feng Asterix
ROP-PENTU
Flameborough Sanval Darbero
AVO ERI AVK 2 SA PU 2 VASERT -> SERT -> RU MVA
Flameborough Emperor Azzyz
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 SERT ROP
17.6.2018Norja, Tromssa KVRotu: Ambjörn Lindqvist, Ruotsi
Ryhmä: Anne Indergaard, Norja
Long Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu RYP3-Pentu
Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL EH VAK 2
Tuliketun Talventyttö Walona
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT CACIB ROP RYP-2 NO MVA
16.6.2018Norja, Tromssa KRChristen Lang, NorjaLong Feng Mme Smidefix
PEK1 ROP-Pentu RYP3-Pentu
Chowtastic's Warrior Princes Xena
VAL ERI VAK 1
27.5.2018Ruotsi, Gimo NORDMarianne Baden, TanskaChowtastic's Warrior Princes Xena
AVO ERI AVK 1
26.5.2018Ruotsi, Eskilstuna Chow Chow Ringen KlubbmästerskapMirko Lundén, RuotsiLong Feng Mme Smidefix
PEK 3 KP
Chowtastic's Warrior Princes Xena
AVO EH AVK 4
26.5.2018Ruotsi, Piteå KRBörje Espeland, NorjaFlameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 SERT ROP SE MVA
26.5.2018Liettua, MoletaiAgus WardhanaForsure Hercule Poirot
JUN EXC CQ JCAC LT JCH
25.5.2018Liettua Moletai RNEmilia MudraForsure Hercule Poirot
JUN EXC CQ JCAC BIS JUN-3
18.3.2018Latvia, Riika KVRicky Lochs-Romans, AlankomaatNallelaakson Jörö
VAL ERI VAK 2
17.3.2018Viro, Narva KVHans Almgren, RuotsiNallelaakson Jörö
VAL ERI VAK 1 SA PU 1 CACIB ROP *C.I.B
* vahvistusta vailla
18.2.2018Latvia, ValmieraZidar SloveniaBlack Kindom Becoming Queen
JUN 1 PP JCAC BOB
17.2.2018Latvia, ValmieraLenka Frncova, TšekkiBlack Kindom Becoming Queen
JUN 1 PP JCAC BOB W