Menu

Näyttelyt 2020

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym…) Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin.
Tuloksia ja kuvia voi lähettää osoitteeseen webmaster.ccy(a)gmail.com

HUOM! Kennelliiton hallitus linjasi kokouksessaan 11.6.2020 kesän koiraharrastustoimintaa. Elokuun alusta alkaen voidaan käynnistää näyttelytoiminta ja järjestää koulutuksia, kursseja sekä neuvottelutapahtumia viranomaisten asettamia ohjeita ja määräyksiä noudattaen.

Lisätietoa Kennelliiton verkkosivuilla:
https://www.kennelliitto.fi/tietoa-meista/uutiset/koiranayttelytoiminta-kaynnistyy-elokuun-alussa

Tutustu myös Kennelliiton ohjeistukseen koronavirustartuntojen ehkäisemiseksi koiranäyttelyissä.
https://www.kennelliitto.fi/tietoa-meista/uutiset/nayttelynjarjestajille-ohjeistus-koronavirustartuntojen-ehkaisemiksi-koiranayttelyissa

 

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
12.1.2020Kajaani KVJuha Putkonen
26.1.2020Turku KVAnnukka Paloheimo Segersven
2.2.2020Parkano RNPirjo Aaltonen
23.2.2020Jämijärvi RNHarto Stockmari
7.3.2020Seinäjoki RNAnneli Pukkila
22.3.2020Jyväskylä RN *PERUTTU*Tapio Kakko
28.3.2020Joensuu RN *PERUTTU*Tuula Savolainen
11.4.2020Imatra KR *PERUTTU*Reino Korpela
12.4.2020Imatra KR *PERUTTU*Birte Scheel, Tanska
18.4.2020Vaasa KV *PERUTTU*Beatrix Märki Casanova, Sveitsi
18.4.2020Laitila RN *PERUTTU*Goran Gladic
18.4.2020Polvijärvi RN *PERUTTU*Mari Lackman
26.4.2020Kouvola RN *PERUTTU*Pirjo Aaltonen
2.5.2020Tampere NORD *PERUTTU*Hilkka Salohalla
2.5.2020Haapavesi RN *PERUTTU*Iuza Beradze, Tsekki
2.5.2020Koski tl RN *PERUTTU*Reino Korpela
3.5.2020Tampere KV *PERUTTU*Rafael Garcia Parrando, Espanja
3.5.2020Oulu RN *PERUTTU*Markku Kipinä
9.5.2020Oulu NORD *PERUTTU*Vladimir Mihaljcic, Serbia
9.5.2020Loviisa RN *PERUTTU*Leni Finne
9.5.2020Rantasalmi RN *PERUTTU*Anneli Sutela
9.5.2020Sastamala RN *PERUTTU*Kirsi Honkanen
17.5.2020Rauma KR *PERUTTU*Christine Watson, Kypros
16.5.2020Oulainen RN *PERUTTU*Anneli Pukkila
16.5.2020Parikkala RN *PERUTTU*Paula Rekiranta
16.5.2020Ruovesi RN *PERUTTU*Tuula Savolainen
21.5.2020Mikkeli RN *PERUTTU*Perttu Ståhlberg
23.5.2020Maalahti RN *PERUTTU*Mats Jonsson, Ruotsi
24.5.2020Keuruu RN *PERUTTU*Reino Korpela
31.5.2020Hamina KV *PERUTTU*Maija Lehtonen
6.6.2020Hämeenlinna RN *PERUTTU*Marja Talvitie
6.6.2020Mynämäki RN *PERUTTU*Kurt Nilsson, Ruotsi
7.6.2020Alavus KR *PERUTTU*Hanna-Riina Aho
7.6.2020Puolanka RN *PERUTTU*Reino Korpela
7.6.2020Pöytyä RN *PERUTTU*Kalvo Kriisk, Viro
13.6.2020Pöytyä KR *PERUTTU*Mari Lackman
14.6.2020Kotka KR *PERUTTU*Svein Bjørnes, Tanska
27.6.2020Pieksämäki KR *PERUTTU*Tuula-Maija Tammelin, Tanska
27.6.2020Rovaniemi NORD *PERUTTU*John Muldoon, Irlanti
27.6.2020Sastamala RN *PERUTTU*Pekka Teini
28.6.2020Raasepori KR *PERUTTU*Harry Tast
4.7.2020Oulu KV *PERUTTU*Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa
4.7.2020Sauvo RN *PERUTTU*Pekka Teini
5.7.2020Forssa KR *PERUTTU*Rui Oliveira, Portugali
11.7.2020Saarijärvi KR *PERUTTU*Pirjo Aaltonen
12.7.2020Kalajoki KV *PERUTTU*Linda Volarikova, Slovakia
12.7.2020Joutsa RN *PERUTTU*Anneli Sutela
19.7.2020Helsinki KR *PERUTTU*Anneli Pukkila
18.7.2020Mäntsälä KR *PERUTTU*Zorica Blomqvist, Ruotsi
25.7.2020Mikkeli KR *PERUTTU*Anneli Pukkila
25.7.2020Kemi KV *PERUTTU*Marja Talvitie
1.8.2020Kontiolahti KV *PERUTTU*Igoris Zizevskis, Liettua
1.8.2020Helsinki ENLY *PERUTTU*Charlotte Nørskov Jensen, Tanska
1.8.2020Pori KVGoran Gladic
1.8.2020Siikajoki RN *PERUTTU*Harto Stockmari
2.8.2020Kontiolahti NORD *PERUTTU*Sanja Vretenicic, Montenegro
2.8.2020Isokyrö RNPaavo Mattila
7.8.2020Kuopio KR *PERUTTU*Freddie Klindrup, Tanska
8.8.2020Kuopio NORD *PERUTTU*Vytautas Baranauskas, Liettua
9.8.2020Kuopio KV *PERUTTU*Cristian Vantu, Romania
15.8.2020Sodankylä RN Hannu Talviei choweja
15.8.2020Valkeakoski KR *PERUTTU*Shaun Watson, Kypros
15.8.2020Kajaani RNMarja Talvitieei choweja
15.8.2020Lappeenranta RN *PERUTTU*Goran Gladic
16.8.2020Raisio KR *PERUTTU*
16.8.2020Kauhava RNReino Korpela
22.8.2020Kouvola KR *PERUTTU*Stephanie Walsh, Irlanti
23.8.2020Heinola KR *PERUTTU*Marie Petersen, Tanska
29.8.2020Helsinki KR *PERUTTU*Juha Putkonen
30.8.2020Riihimäki KVElina Haapaniemi
5.9.2020Mikkeli RNTapio Kakko
5.9.2020Seinäjoki RNReino Korpela
6.9.2020Ruovesi RNJuha Putkonen
6.9.2020Joensuu RNSaija Juutilainen
12.9.2020Porvoo KRPerttu Ståhlberg
13.9.2020Helsinki KVGoran Gladic
19.9.2020Tuusniemi RNAnnukka Paloheimo Segersven
19.9.2020Lahti RNEsa Ruotsalainen
20.9.2020Hyvinkää RNAnneli Pukkila
27.9.2020Hyvinkää NORDPaula Rekiranta
27.9.2020Ekcerö KV *PERUTTU*Matti Tuominen
27.9.2020Sastamala RNKirsi Honkanen
3.10.2020Hämeenlinna RN *PERUTTU*
4.10.2020Hämeenlinna RN *PERUTTU*
24.10.2020Seinäjoki KV *PERUTTU*
7.11.2020Jyväskylä NORD *PERUTTU*Nedim Suta, Bosnia-Hertsegovina
8.11.2020Jyväskylä KV *PERUTTU*Ming Kok Chua, Singapore
29.11.2020Lahti KV *PERUTTU*Saija Juutilainen
5.12.2020Helsinki NORD *SIIRRETTY 2021*
6.12.2020Helsinki KV *SIIRRETTY 2021*