Näyttelyt 2020

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym…) Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuila! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääsen näyttelyn tuloksiin.
Tuloksia ja kuvia voi lähettää osoitteeseen webmaster.ccy(a)gmail.com

HUOM! Kennelliiton hallitus linjasi kokouksessaan 11.6.2020 kesän koiraharrastustoimintaa. Elokuun alusta alkaen voidaan käynnistää näyttelytoiminta ja järjestää koulutuksia, kursseja sekä neuvottelutapahtumia viranomaisten asettamia ohjeita ja määräyksiä noudattaen.

Lisätietoa Kennelliiton verkkosivuilla:
https://www.kennelliitto.fi/tietoa-meista/uutiset/koiranayttelytoiminta-kaynnistyy-elokuun-alussa

Tutustu myös Kennelliiton ohjeistukseen koronavirustartuntojen ehkäisemiseksi koiranäyttelyissä.
https://www.kennelliitto.fi/tietoa-meista/uutiset/nayttelynjarjestajille-ohjeistus-koronavirustartuntojen-ehkaisemiksi-koiranayttelyissa

Ohjeita koronavirustartuntojen ehkäisemiseksi koiranäyttelyissä
1.8.2020 alkaen

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
12.1.2020Kajaani KVJuha Putkonen
26.1.2020Turku KVAnnukka Paloheimo Segersven
2.2.2020Parkano RNPirjo Aaltonen
23.2.2020Jämijärvi RNHarto Stockmari
7.3.2020Seinäjoki RNAnneli Pukkila
varalla Hannu Talvi
22.3.2020Jyväskylä RN *PERUTTU*Tapio Kakko
varalla Harto Stockmari
28.3.2020Joensuu RN *PERUTTU*Tuula Savolainen
11.4.2020Imatra KR *PERUTTU*Reino Korpela
12.4.2020Imatra KR *PERUTTU*Birte Scheel, Tanska
18.4.2020Vaasa KV *PERUTTU*Beatrix Märki Casanova, Sveitsi
varalla Zaza Omarov, Georgia
18.4.2020Laitila RN *PERUTTU*Goran Gladic
varalla Esa Ruotsalainen
18.4.2020Polvijärvi RN *PERUTTU*Mari Lackman
varalla Markku Kipinä
26.4.2020Kouvola RN *PERUTTU*Pirjo Aaltonen
2.5.2020Tampere NORD *PERUTTU*Hilkka Salohalla
2.5.2020Haapavesi RN *PERUTTU*Iuza Beradze, Tsekki
2.5.2020Koski tl RN *PERUTTU*Reino Korpela
3.5.2020Tampere KV *PERUTTU*Rafael Garcia Parrando, Espanja
3.5.2020Oulu RN *PERUTTU*Markku Kipinä
varalla Irina Poletaeva
9.5.2020Oulu NORD *PERUTTU*Vladimir Mihaljcic, Serbia
9.5.2020Loviisa RN *PERUTTU*Leni Finne
varalla Hannele Jokisilta
9.5.2020Rantasalmi RN *PERUTTU*Anneli Sutela
9.5.2020Sastamala RN *PERUTTU*Kirsi Honkanen
varalla Irina Poletaeva
17.5.2020Rauma KR *PERUTTU*Christine Watson, Kypros
varalla Eva Liljekvist Borg, Ruotsi
16.5.2020Oulainen RN *PERUTTU*Anneli Pukkila
16.5.2020Parikkala RN *PERUTTU*Paula Rekiranta
varalla Tanya Ahlman-Stockmari
16.5.2020Ruovesi RN *PERUTTU*Tuula Savolainen
varalla Pekka Teini
21.5.2020Mikkeli RN *PERUTTU*Perttu Ståhlberg
23.5.2020Maalahti RN *PERUTTU*Mats Jonsson, Ruotsi
24.5.2020Keuruu RN *PERUTTU*Reino Korpela
31.5.2020Hamina KV *PERUTTU*Maija Lehtonen
Davor Javor, Kroatia
6.6.2020Hämeenlinna RN *PERUTTU*Marja Talvitie
varalla Pirko Aaltonen
6.6.2020Mynämäki RN *PERUTTU*Kurt Nilsson, Ruotsi
7.6.2020Alavus KR *PERUTTU*Hanna-Riina Aho
varalla Esa Ruotsalainen
7.6.2020Puolanka RN *PERUTTU*Reino Korpela
varalla Hannele Jokisilta
7.6.2020Pöytyä RN *PERUTTU*Kalvo Kriisk, Viro
varalla Leila Kärkäs
13.6.2020Pöytyä KR *PERUTTU*Mari Lackman
varalla Markku Kipinä
14.6.2020Kotka KR *PERUTTU*Svein Bjørnes, Tanska
varalla Pirjo Aaltonen
27.6.2020Pieksämäki KR *PERUTTU*Tuula-Maija Tammelin, Tanska
27.6.2020Rovaniemi NORD *PERUTTU*John Muldoon, Irlanti
27.6.2020Sastamala RN *PERUTTU*Pekka Teini
varalla Leila Kärkäs
28.6.2020Raasepori KR *PERUTTU*Harry Tast
varalla Zidy Munsterhielm-Ehnberg
4.7.2020Oulu KV *PERUTTU*Angelika Kammerscheid-Lammers, Saksa
varalla Paavo Mattila
4.7.2020Sauvo RN *PERUTTU*Pekka Teini
5.7.2020Forssa KR *PERUTTU*Rui Oliveira, Portugali
11.7.2020Saarijärvi KR *PERUTTU*Pirjo Aaltonen
12.7.2020Kalajoki KV *PERUTTU*Linda Volarikova, Slovakia
varalla Laurent Heinesche, Luxembourg
12.7.2020Joutsa RN *PERUTTU*Anneli Sutela
varalla Anneli Pukkila
19.7.2020Helsinki KR *PERUTTU*Anneli Pukkila
18.7.2020Mäntsälä KR *PERUTTU*Zorica Blomqvist, Ruotsi
varalla Maija Mäkinen
25.7.2020Mikkeli KR *PERUTTU*Anneli Pukkila
25.7.2020Kemi KV *PERUTTU*Marja Talvitie
1.8.2020Kontiolahti KV *PERUTTU*Igoris Zizevskis, Liettua
1.8.2020Helsinki ENLY *PERUTTU*Charlotte Nørskov Jensen, Tanska
1.8.2020Pori KVGoran Gladic24.6.2020
2.7.2020
1.8.2020Siikajoki RN *PERUTTU*Harto Stockmari
varalla Markku Mähönen
2.8.2020Kontiolahti NORD *PERUTTU*Sanja Vretenicic, Montenegro
2.8.2020Isokyrö RNPaavo Mattila2.7.2020
9.7.2020
19.7.2020
7.8.2020Kuopio KR *PERUTTU*Freddie Klindrup, Tanska
8.8.2020Kuopio NORD *PERUTTU*Vytautas Baranauskas, Liettua
9.8.2020Kuopio KV *PERUTTU*Cristian Vantu, Romania
15.8.2020Sodankylä RN Hannu Talvi20.7.2020
15.8.2020Valkeakoski KR *PERUTTU*Shaun Watson, Kypros
varalla Oleg Vasiliev, Venäjä
16.8.2020Raisio KR *PERUTTU*
15.8.2020Kajaani RNMarja Talvitie26.7.2020
15.8.2020Lappeenranta RN *PERUTTU*Goran Gladic
16.8.2020Kauhava RNReino Korpela24.7.2020
30.7.2020
22.8.2020Kouvola KR *PERUTTU*Stephanie Walsh, Irlanti
23.8.2020Heinola KR *PERUTTU*Marie Petersen, Tanska
29.8.2020Helsinki KR *PERUTTU*Juha Putkonen
varalla Esa Ruotsalainen
30.8.2020Riihimäki KVEugeny Kuplyauskas, Venäjä
Börge Espeland, Norja
9.7.2020
23.7.2020
30.7.2020
5.9.2020Mikkeli RNTapio Kakko
varalla Paavo Mattila
10.8.2020
17.8.2020
5.9.2020Seinäjoki RNReino Korpela5.8.2020
21.8.2020
6.9.2020Ruovesi RNJuha Putkonen6.8.2020
20.8.2020
6.9.2020Joensuu RNZorica Blomqvist, Ruotsi9.8.2020
16.8.2020
12.9.2020Porvoo KRMona Selbach, Norja
varalla Harry Tast
31.7.2020
15.8.2020
23.8.2020
13.9.2020Helsinki KVJadranka Mijatovic, Kroatia
Attila Czeglédi, Unkari
10.7.2020
31.7.2020
7.8.2020
19.9.2020Tuusniemi RNJohnny Andersson, Ruotsi16.8.2020
25.8.2020
19.9.2020Lahti RNMaria Weafer, Irlanti
varalla Kirsi Honkanen
20.8.2020
23.8.2020
20.9.2020Hyvinkää RNJens Myrman, Ruotsi
varalla Marja Talvitie
28.8.2020
27.9.2020Hyvinkää NORDEsa Ruotsalainen
varalla Harto Stockmari
15.7-26.8.2020
27.9.2020Ekcerö KV *PERUTTU*Matti Tuominen
27.9.2020Sastamala RNPirjo Aaltonen11.8.2020
1.9.2020
3.10.2020Hämeenlinna RN *PERUTTU*
4.10.2020Hämeenlinna RN *PERUTTU*
24.10.2020Seinäjoki KV
7.11.2020Jyväskylä NORD
8.11.2020Jyväskylä KV
29.11.2020Lahti KVSaija Juutilainen29.10.2020
1.11.2020
5.12.2020Helsinki NORD
6.12.2020Helsinki KV
17.4.2021Lieksa RN *SIIRRETTY 2021*Maija Mäkinen
24.4.2021Seinäjoki RN *SIIRRETTY 2021*Jetta Tschokkinen