Chow chow yhdistys

Näyttelyt 2022

Ennen näyttelyä paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn järjestäjän sivuille. Emme vastaa tietoihin myöhemmin tulleista muutoksista (ilmoittautumispäivät, tuomarimuutokset ym…) Tiedot kannattaa tarkistaa näyttelyiden virallisilta sivuilta! Näyttelyn jälkeen paikan nimeä klikkaamalla pääset näyttelyn tuloksiin.
Tuloksia ja kuvia voi lähettää osoitteeseen webmaster.ccy(a)gmail.com

Lisätietoa näyttelyistä ja mahdollisista koronapandemian vaikutuksista näyttelyiden järjestämiseen löytyy Kennelliiton verkkosivuilta:
https://www.kennelliitto.fi/

Aika Paikka Tuomaritiedot Viim. ilm.
23.1.2022 Turku KV *PERUTTU*
5.2.2022 Seinäjoki KV *PERUTTU*
6.02.2022 Parkano RN *PERUTTU*
26.2.2022 Jämijärvi RN Markku Mähönen
20.3.2022 Jyväskylä / Korpilahti RN Tapio Kakko
26.3.2022 Joensuu RN Tuula Savolainen
27.3.2022 Lahti KV Jari Partanen, Norja
27.3.2022 Kauhajoki RN Marjatta Pylvänäinen-Suorsa
3.4.2022 Kajaani KV Tuula Savolainen
9.4.2022 Vaasa KV Elina Haapaniemi
16.4.2022 Jyväskylä NORD *PERUTTU*
17.4.2022 Jyväskylä KV *PERUTTU*
17.04.2022 Kouvola RN Pirjo Aaltonen
23.04.2022 Kankaanpää RN Kimmo Mustonen
23.4.2022 Pello RN Juha Putkonen ei choweja
23.4.2022 Polvijärvi RN Mari Lackman
24.4.2022 Pello RN Markku Kipinä ei choweja
30.4.2022 Tampere NORD Mark Cocozza, Iso-Britannia
30.4.2022 Kurikka RN Hannele Jokisilta
1.5.2022 Tampere KV Paavo Mattila
1.5.2022 Lahti RN Esa Ruotsalainen
7.5.2022 Oulu NORD Jouko Leiviskä
7.5.2022 Loviisa RN Juha Putkonen
8.5.2022 Kouvola RN Tapio Kakko ei choweja
8.5.2022 Salo RN Paul Lawless, Irlanti
8.5.2022 Sastamala RN Harto Stockmari
14.5.2022 Helsinki KV Pietro Bottagisio, Italia
14.5.2022 Parikkala RN Maija Mäkinen
15.5.2022 Hamina KR Tuula Savolainen
15.5.2022 Oulu RN Kirsi Honkanen
21.5.2022 Mynämäki KR Wayne Douglas, Australia
21.5.2022 Oulainen RN Hannu Talvi
22.5.2022 Rauma KR Pirjo Aaltonen
26.5.2022 Kangasniemi KR Anneli Pukkila
26.5.2022 Tornio RN Mari Lackman
26.5.2022 Mynämäki RN Jadranka Mijatovic, Kroatia
28.5.2022 Kontiolahti KV Pirjo Aaltonen
28.5.2022 Riihimäki RN Ann Joe Sampaio, Brasilia
28.5.2022 Lestijärvi RN Erja Nummi
29.5.2022 Kontiolahti KR Mari Lackman
29.5.2022 Keuruu RN Maarit Hassinen
4.6.2022 Ylöjärvi RN Hannele Jokisilta
4.6.2022 Loviisa RN Mari Pajaskoski
5.6.2022 Suomussalmi RN Mari Lackman
11.6.2022 Hämeenlinna KR Frances Smith, Argentiina
11.6.2022 Rovaniemi KV William Blount, Irlanti
11.6.2022 Uusikaarlepyy RN Hannele Jokisilta
11.6.2022 Pöytyä RN Pekka Teini ei choweja
12.6.2022 Alavus KR Maarit Hassinen
18.6.2022 Lappeenranta KR Leni Finne
18.6.2022 Kuusamo RN Hannele Jokisilta ei choweja
19.6.2022 Kotka KV Nina Janger
19.6.2022 Haapajärvi RN Tapio Kakko
2.7.2022 Oulu KV Katja Korhonen
2.7.2022 Pieksämäki RN Sari Holopainen
2.7.2022 Tuusniemi RN Saija Juutilainen
3.7.2022 Orivesi KR Antti Nieminen
9.7.2022 Ristiina KR Harto Stockmari
9.7.2022 Mäntsälä KR Zorica Blomqvist, Ruotsi
9.7.2022 Sauvo RN Pekka Teini ei choweja
16.7.2022 Tornio NORD Juha Putkonen
17.7.2022 Helsinki KR Harry Tast
22.7.2022 Kalajoki RN Hedi Kumm, Viro
23.7.2022 Kalajoki NORD Malgorzata Supronowicz, Puola
23.7.2022 Posio RN Tuula Savolainen ei choweja
24.7.2022 Kalajoki KV Anne Livö Buvik, Norja
30.7.2022 Pori KV Markku Mähönen
30.7.2022 Kannonkoski RN Juha Putkonen ei choweja
30.7.2022 Lohja RN Hilkka Salohalla
31.7.2022 Pihtipudas RN Katja Korhonen
5.8.2022 Kuopio KR Helen Tonkson, Viro
6.8.2022 Kuopio NORD Iuza Beradze, Georgia
6.8.2022 Luumäki RN Paavo Mattila ei choweja
7.8.2022 Kuopio KV Vytautas Baranauskas, Liettua
7.8.2022 Maalahti RN Reino Korpela
13.8.2022 Kurikka RN Mari Lackman
13.8.2022 Lappeenranta RN Matti Tuominen
13.8.2022 Rovaniemi RN Saija Juutilainen ei choweja
14.8.2022 Puolanka RN Beata Petkevica, Latvia
14.8.2022 Turku KR Elina Haapaniemi ei choweja
20.8.2022 Kouvola KR Sari Holopainen
21.8.2022 Heinola KR Anneli Pukkila
27.8.2022 Espoo ENLY
50. v Juhlaerikoisnäyttely
Sheila Jakeman (Tanlap-kennel), Iso-Britannia
27.8.2022 Kauhava RN Erja Nummi
28.8.2022 Forssa KV Nina Lönner-Andersson, Ruotsi
28.8.2022 Ruovesi RN Marjatta Pylvänäinen-Suorsa ei choweja
3.9.2022 Helsinki NORD Perttu Ståhlberg
3.9.2022 Joensuu RN Mari Lackman ei choweja
3.9.2022 Ähtäri RN Jouko Leiviskä ei choweja
4.9.2022 Oulu KR Mats Jonsson, Ruotsi
4.9.2022 Lahti RN Maija Mäkinen
4.9.2022 Kihniö RN Reino Korpela
10.9.2022 Porvoo KR Rouli Kantzou, Kreikka
17.9.2022 Hyvinkää KR Maret Kärdi, Viro ei choweja
24.9.2022 Riihimäki KR Kirsi Honkanen
24.9.2022 Eckerö KV Börge Espeland, Norja
8.10.2022 Hämeenlinna RN Harry Tast
9.10.2022 Hämeenlinna RN Tapio Eerola
22.10.2022 Seinäjoki KV Kimmo Mustonen
12.11.2022 Jyväskylä NORD Arne Foss, Norja
13.11.2022 Jyväskylä KV Hans Almgren, Ruotsi
2.12.2022 Helsinki NORD
Helsinki Winner 2022
Mark Cocozza, Iso-Britannia
3.12.2022 Helsinki NORD
Pohjoismaiden Voittaja 2022
Sanna Vakkilainen
4.12.2022 Helsinki KV
Voittaja 2022
Esa Ruotsalainen