Menu

Näyttelyt 2019

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
13.1.2019Kajaani KVRoberto Schill, Romania
19.1.2019Ilomantsi RNMari Lackman
19.1.2019Turku KVGeoff Corish, Iso-Britannia
2.2.2019Parkano RNJuha Putkonen
10.2.2019Huittinen RNIrina Poletaeva
2.3.2019Joensuu KVSaija Juutilainen
2.3.2019Pello RNIrina Poletaeva
3.3.2019Joensuu NORDGoran Gladic
3.3.2019Pello RNTuula Savolainen
17.3.2019Jyväskylä RNKirsi Honkanen
23.3.2019Turku KVSanna Vakkilainen
30.3.2019Lahti KVAnita Foley-Duggan, Irlanti
13.4.2019Vaasa KVAnneli Pukkila
14.4.2019Kitee RNReino Korpela
20.4.2019Harjavalta RNPaavo Mattila
20.4.2019Imatra NORDHarri Lehkonen
27.4.2019Laitila RNAnneli Pukkila
28.4.2019Kiuruvesi RNIrina Poletaeva
28.4.2019Kouvola RNPerttu Ståhlberg
4.5.2019Lapua RNMarja Talvitie
1.5.2019Lahti RNKirsi Honkanen
4.5.2019Pöytyä RNKirsi Honkanen
4.5.2019Tampere NORDSaija Juutilainen
5.5.2019Tampere KVKarin Sjöholm Östlund, Ruotsi
5.5.2019Raahe RNGoran Gladic
11.5.2019Helsinki KVAngelika Kammerscheid-Lammers, Saksa
11.5.2019Oulainen RNTuire Okkola
11.5.2019Jämsä RNEsa Ruotsalainen
12.5.2019Iisalmi NORDEva Liljekvist Borg, Ruotsi
18.5.2019Lestijärvi RNHannu Talvi
18.5.2019Rautjärvi RNMaija Mäkinen
18.5.2019Pietarsaari RNKurt Nilsson, Ruotsi
18.5.2019Taivalkoski RNMarja Talvitie
19.5.2019Sipoo RNJetta Tschokkinen
19.5.2019Rauma KRMarkku Kipinä
19.5.2019Seinäjoki RNKirsi Honkanen
25.5.2019Hamina NORDPirjo Aaltonen
25.5.2019Sodankylä RNMarkku Kipinä
25.5.2019Eura RNEsa Ruotsalainen
26.5.2019Sodankylä RNSaija Juutilainen
26.5.2019Keuruu RNKirsi Honkanen
30.5.2019Kangasniemi KRPaavo Mattila
30.6.2019Raasepori KRIrina Poletaeva
8.6.2019Kuusamo RNHilkka Salohalla
8.6.2019Imatra RNLeni Finne
9.6.2019Rovaniemi KVPer-Harald Nymark, Norja
9.6.2019Alavus KRTuula-Maija Tammelin, Tanska
15.6.2019Heinävesi RNMari Lackman
15.6.2019Jämsä KRAnneli Pukkila
6.7.2019Tuusniemi RNKurt Nilsson, Ruotsi
6.7.2019Orivesi KRHilkka Salohalla
7.7.2019Tuusula NORDBirte Scheel, Tanska
13.7.2019Oulu NORDJan Ryk, Puola
13.7.2019Ristiina KRKalvo Kriisk, Viro
14.7.2019Oulu KVMarja Talvitie
20.7.2019Kemi KRJari Partanen, Ruotsi
21.7.2019Hyvinkää KRHans Almgren, Ruotsi
21.7.2019Kalajoki KVDagmar Klein, Romania
27.7.2019Espoo KRMarianne Holmli, Norja
27.7.2019Pori ENLYJuha Kares
28.7.2019Suonenjoki RNEsa Ruotsalainen
28.7.2019Pori KVDavid Allan, Espanja
3.8.2019Kuopio KVIrina Azen, Valko-Venäjä
4.8.2019Maalahti RNMaija Mäkinen
4.8.2019Ii RNMarkku Kipinä
10.8.2019Raisio KRLeila Kärkäs
11.8.2019Kotka KVSiret Lepasaar, Viro
11.8.2019Mäntsälä RNZidy Munsterhielm-Ehnberg
17.8.2019Kouvola KRSaija Juutilainen
17.8.2019Kajaani RNSanna Vakkilainen
17.8.2019Rovaniemi RNMari Lackman
18.8.2019Heinola KRTuula Pratt
24.8.2019Pöytyä RNPedro Sanches Delerue, Portugali
31.8.2019Riihimäki NORDArne Foss, Norja
31.8.2019Kouvola RNAnneli Pukkila
1.9.2019Riihimäki KVJetta Tschokkinen
7.9.2019Helsinki NORDValentinas Stiklius, Liettua
7.9.2019Kihniö RNMaija Lehtonen
14.9.2019Porvoo KRHannele Jokisilta
22.9.2019Hyvinkää RNMaija Mäkinen
28.9.2019Eckerö KVArne Foss, Norja
6.10.2019Hämeenlinna RNMaire Tönurist, Viro
5.10.2019Hämeenlinna RNHarri Lehkonen
26.10.2019Seinäjoki KVAnne-Chaterine Edoff, Ruotsi
9.11.2019Jyväskylä NORDAnne Buvik, Viro
10.11.2019Jyväskylä KVÅke Cronander, Ruotsi
7.12.2019Helsinki NORD
Helsinki Winner 2019
Giuliano Lorenzo, Italia
8.12.2019,Helsinki KV
Voittaja 2019
Harry Tast

Pentunäyttelyt

AikaPaikkaTuomaritiedotViim. ilm.
3.2.2019Helsinki PNPaula Rekiranta
23.3.2019Jyväskylä PNVirpi Montonen
24.3.2019Jyväskylä PNMaarit Hassinenei choweja
13.4.2019Helsinki PNHelin Tenson
14.4.2019Helsinki PNJari Laakso
27.4.2019Hämeenlinna PNRiitta Niemelä
27.4.2019Kiuruvesi PNPaavo Mattila
9.6.2019Helsinki PNMaija Mäkinen
13.7.2019Mäntsälä PNJarmo Vuorinen
14.7.2019Lahti PNTarja Löfmanei choweja
21.7.2019Espoo PNTuire Okkola
27.7.2019Kouvola PNIrina Poletaevaei choweja
11.8.2019Hausjärvi PNMarja Talvitieei choweja
17.8.2019Helsinki PNKirsi Honkanen
25.8.2019Helsinki PNNina Jangerei choweja
14.9.2019Espoo PNAnneli Pukkila
21.9.2019Lahti PNMaija Mäkinen
28.9.2019Kotka PNKirsi Honkanen
29.9.2019Kotka PNMaarit Hassinen
5.10.2019Kajaani PNMari Lackman
27.10.2019Lahti PNTarja Löfmanei choweja
23.11.2019Ypäjä PNErja Nummi
7.12.2019Helsinki PN
Helsinki Winner Puppy Show
Erika Häkkinen
8.12.2019Helsinki PN
Voittaja Puppy Show
Hannele Jokisilta

Näyttelytuloksia ulkomailta

AikaPaikkaTuomaritiedotTulokset
31.8.2019Viipuri, VenäjäTuomari Goran Gladic,SerbiaLong Feng Asterix
AVO ERI AVK1 SA SERT PU1 VSP
Flameborough Ebony Ezmina
VAL ERI, VAK1 SA SERT PN1 ROP RU MVA
31.8.2019Viipuri, VenäjäViktor Pilikin, VenäjäLong Feng Asterix
AVO ERI AVK1 SA SERT PU1 VSP
Flameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK1 SA SERT PN1 ROP RYP 2
28.6.2019Gällivare, Ruotsi NORDPer Andersen, NorjaFlameborough Ebony Ezmina
VAL ERI VAK 1 SA PN 1 NORD-SERT ROP